NOVOLUNÍ VE LVU - ZKROCENÍ OHNĚ

26.07.2022

Dne 28.7. v 19:54 nastává novoluní ve Lvu. Přesunuli jsme se nejen do náročného znamení, ale otevírá se Lví brána. Její vrchol nás brzy čeká.

V náročném měsíci se Lev zaměří na to podstatné. Polovičatosti ho nezajímají, bude trvat na jasném sdělení a jasném dění. Může nám tak leccos odhalit a ukázat v celé své nahotě. Mnoho z toho, co mělo být skryto, vyplave na povrch. Nebudeme šetřeni, nebude přemýšlet, zda jsme na to či ono skutečně připraveni.

Lev se může zdát jako málo soucitný, dokonce příliš tvrdý. Jen ale dbá na to, aby bylo spravedlnosti učiněno zadost. Rázné a chladné jednání může přivádět ke zlobě nebo k pláči, ale není již příliš mnoho času. Je tedy potřeba konat, bez ohledu na náš názor. Je hodně pravděpodobné, že mnoho lidí prozře a změní úhel pohledu na svět kolem sebe. Ostatní mohou být v šoku a svět kolem brát jako naprosté šílenství, které nepůjde pochopit.

Potřeba být viděn, je pro Lva také typická, nechce být v ústraní a žádá si pozornost. Mnoho z nás může stát za svými názory příliš, snaha je ale prosazovat může mít zcela opačný účinek, tedy neosloví. Takové jednání může proto vést poměrně snadno k depresím a agresivitě. Pokud bychom se ale měli mít skutečně velmi na pozoru, tak právě před zlobou.

Lev má přirozené charisma, které dokáže také náležitě využít. Měli bychom být opatrní na vše, co nám bude sdělováno. Pro hezká slova nepůjdou hlavně mocní daleko. Je ovšem velmi pravděpodobné, že zůstane jen u těch slov.

V tarotových kartách je Lev vyobrazen na kartě síly. Karta s číslem 8 dává možnost tušit dění. V numerologii se jedná o nejmocnější číslo, za kterým jsou ambice a skutečné dění. Je ale také číslem osudu, karmy a nekonečna. Nekompromisní číslo nenechává nic náhodě. Dává vše, co je potřeba, protože prostor pro složité učení již není.

Nacházíme se v náročném měsíci, který se ale tak může jevit hlavně těm, kteří stále ještě nepochopili. Nacházíme se v nekompromisních časech přesouvání do doby, na kterou se již nelze dál složitě připravovat. Je potřeba zachovat chladnou hlavu a sledovat dění. Zasahovat jen minimálně. Pro všechny pozorovatele může jít o úžasný měsíc, který naučí všemu, co ještě neznáme, nebo jsme dosud neuchopili.

RITUÁL NA OTEVÍRÁNÍ LVÍ BRÁNY

Přivítání lvích energií přinese duševní přípravu na časy, které se mohou jevit jako velmi tvrdé a nepříliš pozitivní. Jenže vše nějak vypadá a doopravdy je. To, co se zpočátku jeví jako rány osudu, pohromy a životní neštěstí, se může později ukázat jako to nejlepší, co nás mohlo potkat. Vesmír je naprosto geniální a vždy dělá jen to, co je pro lidstvo přínosem. Na nás je jen, smířit se s tím, že skutečně nejsme tím, kdo cokoli řídí. Když pochopíme, jak tyto síly pracují a jaké mají záměry, nemusíme ničím z toho, co vnímáme jako tragické, procházet. Je navíc naprosto jedno, co si o tom všem myslíme.

K rituálu bude potřeba pět svící, čtyři červené (zastupují energie lví, ohnivé), jednu bílou (zastupuje energii vaši). Vykuřovadlo (jakékoli, já nedám dopustit na bílou šalvěj). Kámen (nejlépe nějaký přinesený z přírody). Oltář lze doplnit libovolnou květinou s červenými květy. V den novoluní si v předvečer připravte koupel s mořskou solí. Večer si na nerušeném místě zapalte svíce (postavte je do řady, bílou dejte doprostřed). Zapalte také vykuřovadlo a kámen vystavte na chvíli účinku dýmu, pak položte ke svíčkám. Pohodlně se usaďte a dýchejte pravidelně, do břicha, zavřete si oči. Vizualizujte (představte si) světlo ze zdroje, nechte ho proudit k vám, oddejte mu celé své tělo. Požádejte, ať harmonizuje energii ve vašem těle a nechte zážitek chvíli probíhat. Následně si představte, jak každý oheň, který se ve vašem těle objeví, rychle zkrotne a nikam se nešíří. Každá nepěkná emoce se rázem uklidní. Tuto představu můžete několikrát opakovat. Poděkujte. Celý zážitek nechte doznít. Kámen pak znovu podržte chvíli nad dýmem z vykuřovadla. Po skončení rituálu nechte svíce na bezpečném místě dohořet, nebo zhasněte zhášedlem. Můžete nechat vyhořet další večery. Květinu uchovejte běžným způsobem. Kámen je dobré vrátit přírodě. Položte ho někam blízko příbytku, třeba na zahrádku. Pokud nemáte možnost, dejte ho někam poblíž domu. Slouží jako ochrana, může dokonce skvěle dobíjet pozitivní energií.

S láskou Naďa