NOVOLUNÍ V RAKU - TEMNÉ I SVĚTLÉ JÁ

28.06.2022

29.6. v 4:52 nastává novoluní v Raku. Račími tématy jsou láskyplná péče, emoce, duchovno, ale také neustálý boj s egem. Novoluní, podpořeno dalšími konstelacemi na obloze, dá pocítit vše, co Rak sice běžně prožívá, ale nyní do těch nejzazších koutů jeho duše.

Dobu jako takovou Rak zviditelní v celé nahotě a nejeden z nás může zůstat v naprostém šoku. Nyní se zcela jasně projeví, jak jsme připraveni. Zda jsme pochopili, čím si skutečně procházíme, proč se nám všechno děje a co s tím vším můžeme udělat, bude tématem číslo jedna.

Rak miluje své bližní a je ochoten se pro ně doslova rozkrájet. Můžeme mít tedy snahu se zapojit do rolí zachránců před vším zlem a zapomenout na základní pravidlo, které říká, že zachránit lze jen toho, kdo o záchranu stojí. Jinak můžeme ve zbytečné snaze snadno vystavit nebezpečí pádu sami sebe. Zcela zbytečně vydaná energie, která se nevrací, se může projevit na více úrovních, ale hlavně na fyzickém těle a duchu.

Rakova rodina je protkána jeho péčí. Strachy ze ztrát všech možných jistot se tedy mohou projevit zcela naplno. Dejme jim ale prostor, nepotlačujme je. Zaměřme se na to, co máme rádi, věnujme se blízkým i koníčkům a mysleme jen na to nejhezčí. Se svými strachy je také potřeba neustále komunikovat. Dají možnost pracovat se vším, co zpracované nemáme.

Rak si rád dává věci do souvislostí. Dá nám tedy nebývalou možnost pochopit všechno, co se vyjeví, pokud si k tomu dáme i dostatek času a budeme sbírat informace i tam, kde nejsou běžně k dispozici. Budeme pak snadněji umět poskládat střípky v celek, a pokud budeme dostatečně trpěliví, nebude tak snadné nás čímkoli překvapit.

S Rakem se dostaneme blíže k Bohu. Umí jeho téma dobře pochopit a nehrozí tak, že podlehne dogmatu církve. Můžeme využít síly vesmíru a energií, které k nám nyní proudí. Můžeme se naučit s nimi zacházet tím nejlepším možným způsobem a využít potenciálu, který samotný zdroj dává na zlatém podnose.

Račím živlem je voda, kterou doslova miluje. Stejně jako jemu, dá i nám právě tady sbírat nejen potřebnou energii, ale ocenit její sílu a moc. Ukáže, jak důležitá je, ale také nebezpečná. Je pravděpodobné, že se jí na některých místech nahromadí více, než je potřeba.

Rak otevře jak zcela logická tak duchovní témata a dá nám možnost hledat rovnováhu. Nic bychom neměli umocňovat a nic upřednostňovat. Jsme nakonec duchovní bytosti, které žijí fyzický život, nikdy ne naopak.

S novoluním v Raku jsme schopni se potkat se vším, co k nám stále vysílá naše duše. Můžeme být velmi překvapeni bojem, který se v nás rozhostí. Uklidnit jej můžeme jen tak, že nedáme prostor ničemu, co nás začíná přemáhat a udolávat, jednoduše to odmítneme. Otázka rodů se také projeví jako téma důležité a k zamyšlení. Dejme všemu, co se vyplaví na povrch šanci, nechme vše naplno projevit. Bude zcela zřejmé, kde jsou nejen naše rezervy, ale také naše síla.

RITUÁL NA OCHRANU

Jak již bylo zmíněno, Rak dbá na to, aby jeho blízcí byli spokojeni pod jeho ochranou a péčí. Ne vždy je ale potřebná, pak se zcela jistě nezavděčíme a místo pochvaly sklidíme pravý opak. Pokud ale dokážeme ochránit a zklidnit sami sebe, tato energie neunikne ani blízkému okolí. Dobrovolně a rád se přidá každý, kdo souzní a chce to stejné. Můžeme pod svá pevná křídla přichýlit skutečně každého.

Na rituál si připravte pět svící - jedna bílá (zastupuje energii vaši) a čtyři zlaté nebo žluté (zastupují energii zdroje). Hrstku soli (nejlépe hrubozrnou) a kámen (může být citrín, křišťál, onyx, ametyst nebo vltavín). Květinu s bílým květem (je možné použít jak řezanou, tak v květináči).

V den novoluní si připravte oltář, na kterém budou svíce v řadě, bílá bude uprostřed. Květinu postavte za svíce, rituál umocňuje. Po levé straně květiny umístěte misku se solí a na pravou stranu dejte kámen. Večer si najděte klidné místo, kde nebudete nikým a ničím rušeni. Postavte se čelem k oltáři a zkřižte ruce na prsou, mírně se ukloňte. Zavřete oči a dýchejte. Až budete klidní, zvedněte ruce jako k modlitbě do výšky obličeje. Požádejte zdroj, aby vám poskytl energii. Představte si, jak proudí z prostoru vašima rukama do celého vašeho těla (poděkujte). Nechte proces chvíli probíhat, prociťte, jak do vás proudí energie ze samotného zdroje, stává se vaší součástí, vaší ochranou. Pak vezměte do ruky misku se solí a pozvedněte, požádejte, aby i ji zdroj posvětil (poděkujte). To stejné udělejte s kamenem. Nyní požádejte zdroj, aby tuto ochranu zakotvil (poděkujte). Otevřete oči a nechte zážitek doznít. Svíce nechte dohořet na bezpečném místě, nebo zhasněte zhášedlem, můžete nechat dohořet další večery. Kámen noste blízko sebe, můžete dát i pod polštář. Sůl můžete použít po očištění prostoru tak, že ji trochu nasypete do koutů místnosti, nebo rohů příbytku. Trochu lze použít do škapulíře a můžete nosit u sebe. Nasypat ji lze trochu i pod postel. Prostě všude tam, kde chcete být v bezpečí. Je vždy ale nutné prostor nejprve řádně očistit.

S láskou Naďa