NOVOLUNÍ V RAKU - ŘEČ DUŠE

08.07.2021

Novoluní v Raku nastane 10.7. v 3:16 hodin. Můj měsíc, moje nastavení Měsíce, moje téma. Je tedy tak trochu protekční. Zároveň právě směrem ke mně promlouvá více, než kterékoli novoluní jiné.

Rak je znamením rodiny, lásky, ale také duchovní stránky. Trochu v něm bojují city a pocity, protože stát pevně nohama na zemi, je pro něj složité. Umí si ale poradit, když má pochopení a ty správné lidi kolem sebe. Proto se také snaží svojí "krevní skupinou" neustále obklopovat.

Duchovní stránka nyní pracuje naplno. Rak v tomto směru podpoří vše, co je spojeno s jinými světy, ukáže, jak se napojit na svoji duši. Měli bychom si všímat všeho, co nám duše vypoví. Může zodpovědět nejednu otázku. Pokud ji budeme ignorovat a necháme konat ego, budeme odvedeni z cesty.

Energie od zatmění houstnou a projevují se čím dál silněji. Už nemáme čas na rozmyšlenou, buď jdeme tam, nebo jinam. Je na naší zodpovědnosti, co jsme zvolili. Stále ale máme možnost cokoli změnit, jen je opět na nás, zda tuto změnu provedeme. Byť to vůbec netušíme, zodpovědnost za sebe, své zdraví, své uvažování, za vše, čemu jdeme naproti, jsme převzali.

Možná proto budeme se svým rozhodnutím, ať je již jakékoli, konfrontováni. Můžeme sice znejistět, ale jestli si dokážeme stát za svým, nenecháme se zviklat. Vše je nakonec v naprostém pořádku, vše se děje s Božím řádem. Stále je tu ale možnost, cokoli změnit. Jen na každé rozhodnutí budeme sami, nikdo nepomůže.

Nechme červenec proběhnout tím nejlepším možným způsobem. Oddávejme se hlavně odpočinku a krásám přírody, ta mimochodem nyní nejlépe dobíjí. Užívejme léta, pracujme na sobě. Zbavujme se intenzivně strachu a obav z budoucnosti. Mysleme jen na hezké věci. Nenechme si prostě tento krásný měsíc ničím zkazit.

RITUÁL NA POSÍLENÍ HLASU DUŠE

Určitě všichni známe situace, kdy se okamžitě vynoří myšlenka, odpověď, ale vzápětí se začneme ptát: no jo, ale co když? Jako první vždy promlouvá duše, mozek tuto myšlenku pak vyhodnotí. Jenže ten vychází ze svých zkušeností a málokdy nám dá na cestě duše zelenou. Duše ale ví moc dobře, co je pro nás nejlepší, ví, co bychom měli pochopit právě proto, abychom měli život podstatně jednoduší. Není to ona, kdo cokoli komplikuje.

Připravte si tři svíce - modrou (zastupuje Vesmír), zelenou (zastupuje zemi), fialovou (zastupuje naši duši). Dále obrázek motýla, nebo jakékoli jeho vypodobnění (určitě ne uloveného pro tyto účely), motýl je spojen s vyšším vědomím. Jakoukoli květinu s fialovými květy (může být jak trhaná, tak v květníku), dává sílu rituálu. Na stůl, nebo podložku položte svého motýla, nad něj umístěte květinu. Svíce postavte následně - modrá po levé straně, fialová uprostřed (pod motýlem), zelená po straně levé. Ve stejném pořadí je zapalte. Pohodlně se usaďte, zavřete oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Až budete dostatečně uvolnění, vizualizujte (představte si), že v oblasti srdce máte světlo. Zkuste s ním hýbat (zvětšit, zmenšit). Až ucítíte, že své světlo ovládáte, dejte mu možnost zazářit tak, až prozáří celé vaše tělo. Přiložte na oblast hrudníku levou ruku. Vnímejte vše, co se bude odehrávat. Můžete cítit energii, můžete dokonce slyšet slova, vidět obrazy. Tohle všechno znamená, že jste dokonale napojeni na svou duši. Požádejte jí, aby byla silná vždy, když budete potřebovat. Aby vám pomáhala najít cestu, aby mluvila opravdu hlasitě. Poděkujte. Nechte zážitek doznít. Svíce nechte dohořet, nebo zhasněte zhášedlem v opačném pořadí - zelená, fialová, modrá. Nechte je dohořet další večery. Motýla uschovejte, květinu opatrujte tak dlouho, jak to jen půjde.