NOVOLUNÍ V RAKU - DOKONALÉ ŠTĚSTÍ

13.07.2023

Dne 17.7. ve 20:31 hodin nastává novoluní pod znamením Raka. Důležitý zlom letošního roku bude jasně viditelný, podbarvenými emocemi. Otevře se mnoho nových témat ve všech oblastech našeho života.

Rak je v horoskopu brán jako znamení, které je nejméně stabilní, nikdy jednoduše nevíte, co skutečně čekat. Doba, ve které se nacházíme, je podobného typu, jenže nyní se vše může umocnit. Neměli bychom ale podléhat zbytečným emocím, protože pak hrozí psychické strádání. Je potřeba se naučit nechat vše, co nemůžeme ovlivnit, svému osudu a být pouhými pozorovateli dění.

Pokud někdo změny skutečně nemusí, je to právě Rak. Jenže nyní je potřeba se na ně opravdu alespoň připravit. Jsme v průběhu velkých změn již nyní a mnoho zásadních nás ještě čeká. Jestli jim budeme nakloněni a rádi je přijmeme, přechod tak bude podstatně snazší a přehlednější.

Rak neponechává nic náhodě a risk mu nic neříká, potřebuje mít věci pod kontrolou, tedy je pečlivě naplánovat. Plány jsou nyní ovšem tím, na co bychom měli zapomenout. Energie, které mají na starost přechod do nových časů, prozrazují jen svým vlastním způsobem, co mají v úmyslu. Abychom této řeči rozuměli, je potřeba se ji naučit.

Výhodou Raka je, že duchovní rovinu má skutečně otevřenou, je velmi intuitivní, s vesmírem si rozumí. Ukáže nám tak cestu ke Zdroji, naučí s touto úžasnou energií pracovat. Je pro nás skutečně velmi důležitá, protože jen ona je správným vedením, jen zde najdeme odpovědi na otázky, které se týkají budoucnosti.

Rak miluje svou rodinu, pro své blízké je ochoten udělat cokoli a kdykoli je připraven pomoci. Soucit a empatie jsou nezbytnou výbavou, protože na nich se staví budoucí svět. Základem všeho je ale rodina, kde bychom měli začít a budovat ty nejpřátelštější vztahy. Pokud to není možné, měli bychom se naučit alespoň respektovat jeden druhého.

Rak nesnáší spory a nemá ani zájem se mstít, jenže pokud je vyprovokován, je lepší se mu vyhnout. Nebrat si osobně nic z toho, co se kolem nás bude dít, nebude snadné, ale nezbytné. Nakonec každý, kdo má potřebu útočit a urážet, hovoří vždy především o sobě. Nezmůžeme nic s emocemi jiného člověka, můžeme pracovat jen s těmi našimi.

Pro Raka je nezbytností láska, provází ho celým životem, a pokud ji dostává, je ochoten ji vydat několikanásobně zpět. Na lásce nakonec stojí doba současná i budoucí. Je jediná, kdo umí vyjednávat skvělé podmínky pro cokoli. Je tím, co bude převažovat v nové zemi. Je energií, která postupně ovládne celý svět. Měli bychom ji tedy nejen znát, ale také ji mít v sobě v co největší možné míře.

Pomyslná ručička hodinek se posouvá směrem vzhůru. Vše kolem nás bude sílit a protiklady budou viditelnější více než kdy jindy. Na nás nyní bude, rozhodnout se, která energie je nám bližší. Pro vesmír je sice nezbytná rovnováha, ale čiré zlo už nic vyvažovat nebude.

PRÁCE SE SEBOU

Stále se učíme chápat, že soudit a předělávat k obrazu svému někoho jiného, je naprosto zbytečná práce, při které nezískáme nic víc, než vyčerpání. Učíme se, že pokud chceme cokoli změnit, musíme nejdříve změnit sebe.

Jsme nadále velmi často v područí dogmat, která nám vštěpila společnost. Jsme naučeni, že mnoho musíme, protože tak je to správné. Jenže naším jediným úkolem je, být šťastný a spokojený. Pak je šťastné a spokojené i okolí, nejedná se tedy o žádné sobectví. Vykonáváme tak pro společnost to nejvíce, co můžeme.

Šťastný člověk je ale zatím ještě dost často považován za nebezpečného. Nelze s ním manipulovat, nelze mu nic namluvit, nelze mu vůbec nic přikázat. Nepustí si do života nic, s čím nesouzní a co není zabaleno do klidu a lásky.

Jednoduchá rovnice, nad kterou bychom se měli zamýšlet, co možná nejčastěji. Měli bychom si ji opakovat každý den. Jedná se o mocnou zbraň, která nikdy neublíží, ale naprosto vždy porazí nepřítele. Láska není jen cit, je silou a hnacím motorem. Uzdravuje, vytváří dokonalý život, který si můžeme konečně skutečně užít.

S láskou Naďa