NOVOLUNÍ V PANNĚ - ZRCADLENÍ

13.09.2023

15. září ve 3:39 hodin nastává novoluní pod znamením Panny. Tentokrát se Panna ukáže jako učitel. Bude zobrazovat přesně to, na čem bychom měli zapracovat nejvíce.

Praktická Panna na svět nahlíží skutečně velmi realisticky, dokonce i ta, která poznala duchovní rovinu. Nám tím ukáže, že bychom se měli umět odpoutat od všeho, co tato společnost dosud nabízela. Nová doba očekává nové lidi s novým myšlením. Dívat se tedy z více úhlů pohledu neznamená, že budeme za ezoblázny. Ale jen si rozšíříme obzory.

Panna je puntičkářka a dbá na detail. Plnit úkoly do puntíku, tím spíše, když třeba jen tušíme, že je to nesmysl, je potřeba zvážit. Můžeme tak nacházet nová řešení, nové postupy. Dát prostor kreativnímu myšlení nás může velmi posunout. Všechno, co jsme dosud vykonávali automaticky, protože někdo řekl, že tak je to správné, dostane zcela nový rozměr, když si dovolíme také trochu improvizovat.

Panna dokáže být skutečně velký kritik. Dívat se na druhé, jak konají a hodnotit proč to tak dělají, je nesmírně vyčerpávající. Také odvádí pozornost od nás samotných. Pokora k dění kolem nás znamená, že odpadá mnoho zbytečných myšlenek i problémů. Život najednou dostává smysl a myslí se rozlije radost.

Pracovitá Panna ráda organizuje. Práce zcela jistě skutečně šlechtí, jenže jen ta, která je vykonávána s láskou. Pak si ji také umíme velmi dobře zorganizovat. Pokud cokoli skutečně baví a naplňuje, je dokonce schopno se organizovat z velké části samo. Srdce dokáže každou činnost vypilovat k naprosté dokonalosti a nepotřebuje ani nejmenší reklamu.

City Panně nejsou cizí, jen je nerada projevuje, může tak působit chladně až bezcitně. Projev lásky a empatie nás spojuje, dodává sílu a energii. Je mimochodem velmi nakažlivá a obrovská láska se pak snadno rozlije mezi velkou spoustu lidí. V současné chvíli je i potřebná. Navíc, v nové zemi se s láskou počítá nejvíce.

Panna svoji hodnotu zná, ale myslí na sebe spíše prakticky. Měli bychom se umět milovat. Měli bychom mít dostatek sebelásky. Mít se rád znamená, že si nenecháme ubližovat nikým a ničím. Nejedná se tedy o žádné sobectví, ale naopak o nejdůležitější postoj k sobě sama. Ten, kdo miluje sebe, umí milovat druhé. Přitahuje stejnou láskyplnou energii a odpuzuje opačnou.

Panna otevře nejedno naše téma. Ukáže, kde jsou naše bolesti. Otevře každou pečlivě skrytou vnitřní Pandořinu skříňku. Nastíní nezpracované programy. Dá možnost se konečně zbavit dogmat. Panna připraví na podzimní rovnodennost, která se nás již jen zeptá, zda jsme pochopili. Letošní Panna je úžasným a naprosto čistým zrcadlem.

RITUÁLNÍ MEDITACE K OTEVŘENÍ PODVĚDOMÍ

Velmi dobře skrýváme mnoho programů, které nás ovlivňují, aniž bychom to vůbec tušili. Jsou zakořeněné do hloubky, a i když jsme všímaví a pečlivě studujeme své "já", stejně objevujeme další. Naše podvědomí je naprostý poklad, který skrývá nejen stinné, ale i ty dobré stránky. Naučit se s ním pracovat, může pro nás být opravdovým přínosem.

V předvečer novoluní si dopřejte procházku v přírodě. Její moc je neuvěřitelná a umí nyní s člověkem skutečné divy. Pokud si obejmete nějaký strom, ještě lépe. Doma si připravte svíce, dvě bílé (zastupují nás), jednu zlatou nebo žlutou (zastupuje Zdroj), jednu černou (zastupuje temnotu a úžasně vyladí energie, především ty naše). Oltář můžete doplnit modrou (zastupuje vzdušný element, kterým se energie šíří nejlépe). Zvolte jakoukoli oblíbenou květinou, která vás uklidní a vyladí. Dále minerál, nejvhodnější je ametyst, girasol, křišťál, záhněda nebo křišťál. Také vykuřovadlo, hodí se bílá šalvěj, pelyněk nebo palo santo. Večer si na tichém a klidném místě zapalte svíce v pořadí – bílá, zlatá, modrá, černá a bílá. Zapalte vykuřovadlo a nechte provonět místo. Zvolený minerál krátce podržte nad dýmem a očistěte, pak přiložte na chvilku na čelo. Položte ho ke svícím. Zavřete si oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Až budete klidní a vyladění, představte si, jak k vám proudí světlo ze Zdroje. Nechte tímto světlem prozářit celé tělo, dopřejte si chvíli. Pak se zaměřte na hlavu. Je prozářená, klidná, v myšlenkách je mír a mnoho lásky. Pokud se vkrádají myšlenky jiné, nechte je být, nezahánějte je. Až se vám podaří mít myšlenky pod kontrolou, soustřeďte se jen na to, jak je vaše hlava ponořená do klidu a lásky, světlo ze Zdroje dodává tuto zázračnou energii. Nyní požádejte své vědomí, podvědomí i nevědomí o součinnost. Požádejte je, ať jsou v harmonii a lásce. Poděkujte a znovu si dopřejte chvíli času. Pak znovu požádejte vaše podvědomí, ať s vámi spolupracuje, ať vám vyjeví vše, s čím potřebujte pracovat. Pak o to, aby vyjevilo i to nejlepší, co ve vás je. Opět si dopřejte chvíli času, v této fázi se může objevit myšlenkový zmatek. Nechte ale tento zmatek být a dejte mu prostor. Bude-li tento zmatek přetrvávat nebo dokonce sílit, požádejte o pořádek a zpětný klid, zaměřte pozornost na dech, všímejte si jen dechu. Poděkujte za vše, co se přiděje, dokonce i tehdy, když vás vaše myšlenky nepotěší, vždy mají důvod. Až skončíte, dopřejte si chvíli klidu na vstřebání všeho, co se vám vyjevilo. Myšlenky, které se vám zdají skutečně důležité, zkuste uchovat. I v případě, že nejsou dobré. Pokuste se je přijmout a dejte jim veškerou lásku. Svíce nechte na bezpečném místě dohořet, nebo zhasněte zhášedlem, můžete je použít další večery, ale k rituálu nebo meditaci už je nepoužívejte. Minerál uchovejte někde blízko vás. Můžete ho mít pod polštářem, nosit u sebe. Pomůže vám stále ladit vaše podvědomí.

Rituál můžete provést i venku v přírodě. Všímejte si přicházejících myšlenek a hledejte souvislosti. Zkuste přijímat vše, co přijde opravdu s láskou. Za každý AHA moment poděkujte. Brzy můžete objevit opravdové poklady a oprostit se snadno od všeho, co jim dosud bránilo se ukázat v plné kráse.

S láskou Naďa