NOVOLUNÍ V PANNĚ - ÚKLID NEJEN V NÁS

25.08.2022

Dne 27.8. v 10:16 nastává novoluní pod znamením Panny. Praktická Panna milující pořádek, dokonce až puntičkářsky nedovolí, aby byl jakýkoli nepořádek a chaos nadále skrytý. Bude trvat na úklidu nejen v našich nitrech, ale také kolem nás.

Trpělivá Panna si klidně počká, bude ale pečlivě sledovat dění, aby do něj mohla kdykoli zasáhnout. Naprostá většina lží bude odhalena. Mlžit v těchto dnech, dokonce hlásat nepravdu, se krutě nevyplatí. Ušetřen nebude nikdo, kdo se o něco takového byť jen pokusí.

Panna není příliš romantická, snění se moc neoddává, má ráda zřetelné situace. Měli bychom se postavit pevně nohama na zem, přiznat si pravdu, i když může být často poměrně krutá. Tento krok může zcela prozářit život a dát mu úplně jiný, mnohem jednodušší nádech.

Panna nepřemýšlí příliš pozitivně, dokáže vyhodnotit poměrně často situace způsobem, kdy jim moc nadějí na zdárný vývoj nedává. Měli bychom mít na paměti, že vše vždy nějak vypadá a doopravdy je. Zhodnocení všeho, co se kolem nás bude dít, bychom měli nechat, až vše skutečně proběhne. Dost často máme obavy z věcí, které se nikdy nestanou.

Důsledná Panna nerada utrácí. Finance tedy můžeme mít více pod kontrolou a méně si dopřávat to, co máme rádi. Neměli bychom ale život soustředit jen na peníze. V těchto dnech více než kdy jindy je potřeba si radosti vytvářet a věnovat se všemu, co nás naplňuje a dobíjí. Pokud bude zábava něco stát, koupit si ji se vyplatí.

Panna vystupuje poměrně chladně, nedává příliš najevo emoce a lásku, přestože to všechno v nitru má. Projevy sounáležitosti, empatie a lásky jsou ale potřebné. Potěší tak nejen srdce naše, ale také jiných lidí. Nakonec, co vydáváme, se nám vrací, na to bychom měli stále pamatovat.

Důsledné plánování je pro Pannu samozřejmostí, protože pak ji nemůže nic překvapit. Plány ovšem mohou selhat, v současné době dokonce velmi snadno. Měli bychom se naučit přijímat dění, kterého bude mnoho a mnoho také k našemu překvapení. Ušetříme si tak nejedno zklamání, že něco nevyšlo podle našich představ.

Přílišná kritika a pomluvy jsou pro Pannu také poměrně typické. Naučit se s pokorou respektovat životy a rozhodnutí druhých přináší úlevu a radost. Nevydáváme zbytečně energii na něco, co nemůžeme změnit a zároveň se můžeme více soustředit na život svůj. Není nakonec možné soudit nic, co skutečně neprožíváme a necítíme vnitřně. Jednostranný úhel pohledu dost často klame.

Panna nerada odpouští. Jenže právě skutečné odpuštění všeho, co nás v minulosti potkalo, přináší obrovskou úlevu. Pokud jsme schopni odpustit vše i sobě, bude tato úleva ještě umocněná. Duše zazáří čistotou a radostí, bude se nám mnohem lépe dýchat a chodit po světě. Vše se kolem promění v jedno barevné divadlo, ze kterého budeme schopni čerpat to nejlepší.

RITUÁL NA VYČIŠTĚNÍ TĚLA I MYSLI

Čistit tělo a hlavně mysl je v těchto dnech asi tím nejpodstatnějším počinem. Měli bychom se připravit na situace a dění, které nemusíme vždy plně chápat. Kolem nás může být pohyb rychlý a možná i chaotický. Zároveň ne vše, co uvidíme nebo uslyšíme, bude tak, jak se bude jevit. Čistá mysl lépe přijímá nové podněty a také si s nimi dokáže mnohem lépe poradit.

Na rituál si připravte tři svíce, jednu bílou (zastupuje energii vaši) a dvě zlaté nebo žluté (zastupují energii zdroje). Dále bílou šalvěj, nejlépe se v tomto případě bude pracovat s paličkou (může být ale jakékoli jiné vykuřovadlo, které máte rádi) a peříčko. Rituál můžete podpořit květinou s květy nejlépe v barvách svící. Večer zapalte svíce (bílou postavte doprostřed, zlaté budou po stranách) a vykuřovadlo. Obejděte a vyčistěte vykuřovadlem místnost, ve které rituál provádíte. Lze ale očistit celý příbytek. Peříčkem dým odvádějte do prostoru, dejte si záležet hlavně v rozích. Až budete hotoví, požádejte Zdroj, aby vaši činnost podpořil, poděkujte. Pak dýmem očistěte pečlivě sebe, začněte od kotníků a pokračujte směrem nahoru až k hlavě. Pak vykuřovadlo odložte a nechte volně dýmat. Postavte se s mírně rozkročenýma nohama a zvedněte ruce, dlaně míří ke Zdroji. Zavřete oči a dýchejte. Představte si, jak paprsek světla ze Zdroje míří k vám a světlo přes vaše dlaně proudí do celého těla. Očistu ukotvuje a umocňuje. Nechte proces chvíli probíhat, můžete zaznamenat zajímavé dění. Pak poděkujte za podporu a rituál ukončete. Zážitek nechte doznít. Svíce a květinu ošetřete známým způsobem.

Tuto očistu příbytku i těla a mysli můžete klidně kdykoli opakovat. Rituál můžete praktikovat také v přírodě mezi stromy.

S láskou Naďa