NOVOLUNÍ V PANNĚ - PŘIPRAVME SE

06.09.2021

Dne 7.9. v 2:51 nastává novoluní, které ovládne Panna. Za dozvuků uzavírání Lví brány se dostáváme do zvláštního klidu. Klidu před bouří? Ne tak úplně, na obří překvapení bychom ale připraveni být měli. Máme před sebou zajímavý podzimní čas, který startuje nevídané.

Nikdo z nás již určitě není na pochybách, že je potřeba přijmout změny, které přichází. I když se jim na vědomé úrovni stále bráníme, v podvědomí je jasno. Měli bychom se na něj umět konečně napojit, protože pak nebudeme bolestivě žehrat po ztrátách zažitých jistot, ale snadněji přivítáme vše, co nám bude nabídnuto.

Panna je známá svou touhou po pořádku. Úklid v nitru je tedy nezbytností. Odstranit vše, co pro novou dobu potřebovat nebudeme, co již dosloužilo, znamená, že naše příští kroky nebude dál nic křížit. Cesta se ukáže volná. Dostane se nám možnosti jít bez překážek a zbytečných zdržování. Čas jde nakonec vždy jen dopředu a nechat za sebou to, co již nikdy nezměníme, je nezbytnost.

Průvodci nakonec poslední dobou ukazují stejný obrázek. Je jím cesta, vede kamsi, ale je široká a úžasně schůdná. Na konci cesty je tam někde v dálce světlo. Jedná se o symboliku toho, na co bychom se měli připravit. Nevím sice přesně, alespoň zatím, co je za světlem, nebo přímo v něm, ale vím jistě, že jiný svět. Světlo koneckonců znamená vždy to nejlepší, co si lze připravit. Jenže projít tím kotoučem také znamená, že se ocitneme úplně jinde. Pro někoho šílená představa ještě stále, pro mnohé ale to nejlepší možné sdělení.

Panna má ráda jasno, stále se ptá a chce odpovědi. Jenže nikdo není schopen nám říct, co je před námi. Součástí celého procesu je právě to překvapení. Vesmír nás učí si užívat přítomnost, nyní více než kdy jindy. Učí nás se těšit na vše nové. Učí nás se vypořádat se skutečností, že nikdo nám nezajistí štěstí a radost. Ale že musíme v tomto směru spoléhat jen na sebe. Učí nás zodpovědnosti za sebe sama, že pány našich kroků a jejich úspěšnosti jsme jen a jen my.

Před námi je úplněk, který nastane 21. září a den po něm podzimní rovnodennost. Panna nás na toto období připravuje a hlásá, že děláme fyzický, tedy i jasně viditelný krok do neznáma. Do míst, která neznáme, ale když budeme připraveni, nemáme se ani čeho obávat.

RITUÁL PRO PŘÍPRAVU NA ZMĚNY A ODSTRANĚNÍ STRACHU

Namísto toho, abychom se ptali, co mohu ztratit, je lepší se ptát, co mohu získat? Pokud se nám totiž povede nastavit právě šťastnou a tedy klidnou mysl, nebudeme žádné ztráty příliš litovat, možná dokonce vůbec. Budeme totiž vědět, že z našeho života odchází vždy jen to, co již nepotřebujeme. Také ale to, co nás leccos naučilo a nyní je potřeba studovat dál, nové věci, abychom mohli konečně pochopit souvislosti.

Připravte si čtyři svíce - červenou, modrou, zelenou a bílou. Rudou růži, kterou doplňte jakoukoli zelenou rostlinkou ( obojí můžete zakoupit v květinářství). Kámen růženín a křišťál. Pokud máte oblíbený šperk, který rádi nosíte, dejte také k oltáři.

K večeru před rituálem zkuste alespoň malou procházku venku, nejlépe mezi stromy. Pokud nemáte tu možnost, zkuste relaxační koupel s přídavkem pár lžic mořské soli. Co nejvíce si vyčistěte hlavu, myslete jen na hezké věci, raději ale zkuste nad ničím nepřemýšlet vůbec. Před rituálem dejte růži se zelenou rostlinou do vázy a před ní svíce - po vaší levé straně červenou a zelenou, po straně pravé modrou a bílou. Před svíčky položte kameny, také šperk. Svíce zapalte a pohodlně se usaďte. Dýchejte, pravidelně a do břicha, mějte zavřené oči. Až budete dostatečně uvolnění, zavolejte průvodce, anděla, kohokoli na pomoc. Vizualizujte (představte si), jak k vám přichází, je s vámi. Požádejte ho o součinnost, o pomoc (je zde sice stále, ale bude se připomínat, bude posílat drobné vzkazy, dobře si tedy v následujících dnech všímejte znamení). Poděkujte, otevřete oči a vezměte do ruky růženín. Se slovy: "prosím, pomáhej" ho přidržte chvíli v bezpečné vzdálenosti nad červenou a zelenou svící, pak položte zpátky. Zase si zavřete oči a dýchejte, opět se snažte co nejvíce uvolnit. Vizualizujte světlo ve Vesmíru. Chvíli se na něj soustřeďte. Pak přitáhněte silou vůle paprsek z toho světla směrem k sobě. Všimněte si, jak k vám proudí ta nejlepší možná energie, čistá a silná láska. Poděkujte, otevřete oči a vezměte kámen křišťál. Se slovy: "prosím, pomáhej" ho přidržte v bezpečné vzdálenosti chvíli nad modrou a pak bílou svící. Vezměte i ošetřený růženín, kameny máte v každé ruce jeden. Zavřete si oči a přitiskněte kameny k hrudníku. Zkuste vydržet tak dlouho, dokud neucítíte souznění. Kameny si odložte zpět. Pokud budete chtít podobnou energii dát do šperku, ošetřete ho stejně postupně nad všemi svícemi a přitiskněte k tělu, jako kameny se slovy: "prosím, pomáhej." Po skončení rituálu nechte svíce pod dohledem dohořet, nebo zhasněte zhášedlem a nechte dohořet další večery.

Kameny noste u sebe, nebo mějte na viditelném místě. Také je můžete dávat pod polštář. Jak už bylo řečeno, sledujte vzkazy shora. Možná budete překvapeni, jak k vám průvodci promlouvají a hlavně, jak často. Růži můžete nechat uschnout, uchováte ji tak na dlouhou dobu. Má ale jen podpořit to, co bylo v rituálu provedeno, nemusíte smutnit, pokud uvadne.