NOVOLUNÍ V KOZOROHU - PROBERTE SE!

12.01.2021

13.1. v 6 hodin nastane první novoluní tohoto roku. Fáze měsíce, kdy se obvykle pomalu vše zvedá, nadechuje, otvírá novému. Toto novoluní nebude jiné. Nebo spíše ano. I nyní se budeme nadechovat, jenže vzhledem k době asi tušíme všichni, že tento nádech bude tak trochu mimořádný.

Možná i proto, že není moc času. Vesmír už nás odmítá složitě vést kamsi, ukazovat opakovaně cesty, nechce se jednoduše zdržovat nikým a ničím. Nakonec, takhle pracuje. Dosud s námi sice slitování měl, ale nějak jsme nebyli schopni tu něžnost pochopit.

Jasně ukáže a kdo nepochopí, kudy jít, jak rychle, zůstane pozadu. Možná dokonce navždy. Není možné se pro nikoho složitě vracet a přemlouvat ho k rychlejší a ráznější chůzi. Nelze se otáčet zpět a zdržovat se. Často stejně zbytečnostmi.

Nechci tady tu přenádhernou energii vykreslovat v negativních barvách, protože tak může někdo tento proces chápat, chci jen připomenout jeho práci. Je daná, je jasná, je možná i nekompromisní, ale úžasná. Dostávali jsme prostor dost dlouho, tak mu nemůžeme vůbec nic zazlívat.

Zároveň ale mluví, dává jasná sdělení, dokonce naprosto logická. Pokud někdo neposlouchá, protože něčí slova jsou někomu podstatně bližší, jen pohladí a řekne: "sám ses rozhodl, je to tvé právo."

Nejlepší, co tedy můžeme udělat, je, přestat fňukat a chopit se té jedinečné příležitosti. Nikdy nebudeme mít tolik možností, jaké se naskytnou nyní. Je ale potřeba je konečně chytit za pačesy a prostě jednat. Strachy nám budou sice odpuštěny, ale pouze to. Zohledňovat je nikdo nebude.

Na druhou stranu, tím, jak silné tyto síly nyní jsou, také tak silně pomáhají a dohlížejí. Mají totiž konečně prostor se věnovat těm, kteří jsou vpředu. Je ale potřeba dát do svého jednání srdce, protože tomu vesmírné síly i rozumí. Myšlenkové procesy lidí moc nechápou, tak se jimi ani nezabývají.

Máme nápady a sny? Pak bychom se jim měli konečně věnovat. Ruku v ruce s proudící energií, máme totiž jedinečnou možnost je také uskutečnit. Chceme nový vztah, práci? Pak bychom pro změnu měli i něco udělat, cokoli. Prostě vykročit, dát svému záměru také nějakou hnací sílu.

Máme jedinečnou možnost změnit myšlení. Lépe a rychleji prohlédneme. Pokud konečně pochopíme, že nikdo za nás nic neudělá, máme možná i zcela vyhráno. Pochopíme totiž konečně, že nám naše mohutné nádechy nemůže nikdo ani vzít.

Je tedy jasné, že nejde jen o pouhé protáhnutí a pomalé vstávání. Je potřeba se zcela probrat a utíkat na vlak, který nečeká. Jeho zmeškání může znamenat zůstat navždy tam, kde se zrovna nacházíme.

RITUÁL K OTEVŘENÍ VNITŘNÍ SÍLY

Před samotným rituálem vezměte tužku a papír a zamyslete se nad sebou. Sepište vše, v čím víte, že vynikáte. Nebojte se toho, jedná se totiž o moment, kdy si můžete přestat věřit. Pokud vás cokoli napadne a přijde myšlenka, že v tom tak dobří nejste, je druhotná, nemá s vaším záměrem nic společného, ozval se strach. Tak dejte na první pocit. Prostě pište, dejte do svého psaní elán, vizualizujte, co všechno můžete dokázat, jak šťastní byste byli.

Až budete mít svůj seznam hotový, vezměte ho, také libovolnou svíci, volte světlou barvu a odeberte se na tiché a nerušené místo. Zapalte svíci, zůstaňte v přítmí. Papír se seznamem přeložte na dvakrát. Zavřete oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Myšlenky nechte plynout, nevšímejte si jich, nezahánějte je. Až budete dostatečně uvolnění, zaměřte se na střed hrudníku, tam, kde máte srdce. Představte si, že právě tam se nachází světlo. To světlo je láska, vaše vnitřní síla. Ponořte se jen do myšlenky na toto světlo. Zkuste s ním zahýbat, zvětšete ho, zmenšete. Až zjistíte, že světlo reaguje, začněte ho zvětšovat. Představte si, jak roste stále víc a víc, až vás zcela obklopí. Je všude kolem vás, ve vás. Chvíli užívejte tento pocit, dejte dostatek prostoru té ohromné záři a síle, kterou jste probudili k životu. Víte nyní, kde se láska, vaše vnitřní síla nachází. Dýchejte, pomalu otevřete oči a vezměte papír. Přiložte ho na hrudník a jen tiše proneste - staniž se. Svíci zhasněte zhášedlem, nebo nechte pod dozorem dohořet. Pokud zcela nedohoří, použijte ji následující večery, vždy ale zhasínejte zhášedlem. K dalším rituálům ji již nepoužívejte. Papír někam pečlivě uschovejte.

Tento rituál lze kdykoli opakovat, nejlépe ale v období vzrůstajícího měsíce. Vhodné je i jakékoli místo v přírodě.

https://www.facebook.com/Prijeti/photos/a.102163594682496/239297024302485