NOVOLUNÍ V KOZOROHU - KONEC STARÝCH ČASŮ

02.01.2022

Dne 2.1.2022 v 19:33 nastane první novoluní v roce, bude v Kozorohu. Přivítá nejen v novém roce, ale oznámí nové začátky. Novoluní i úplňky budou nyní jasnější a zřetelnější stran vzkazu k lidem. Nebudeme tázáni, zda tyto vzkazy chápeme, nebo chceme. Prostě nám budou sdělovány a na nás bude jediné, poradit si s nimi. Pokud možno, co nejlépe.

Den v součtu dává číslo 9. Je z numerologického hlediska číslem karmy, vesmírných zákonů a té nejčistší energie, také empatie a pochopení. Devítka nestaví na hmotě, má podstatně vyšší cíle. Vždy sleduje vše, co se odehrává za konkrétním děním. Nezajímá ji, co vidět je, chce vidět i to, co vidět není. Ráda se o své vědění pak podělí každému, kdo o to stojí. Nikomu nic nenutí, čeká, až se zájemce ozve sám.

Novoluní v Kozorohu o nových možnostech hovoří. Také o nespoutanosti a snaze jít vstříc všemu, co se nabízí. Cesta je volná a poznání nadosah. Informací, které potřebujeme, bude dostatek. Stačí se tedy jen ptát a zajímat se. Kozoroh nezná překážky ani omezení. Jde si cíleně za svým.

Tímto novoluním začíná cesta, na které budeme neustále ubezpečováni v tom, že již nebudeme vyzýváni k převzetí zodpovědnosti za sebe sama. Ale že tato zodpovědnost je již daná. Zapomeňme na to, že naše nedostatky vyřeší někdo jiný. Pokud nebude snaha na naší straně, nebude nám již pomoci. Ničím a nikým.

Máme jedinečnou možnost, ale také nejvyšší čas si uvědomit, jakou v tomto životě nadále hrajeme roli. Zda se necháváme vláčet systémem a doufáme v jeho spásu, nebo si jdeme za svým. Za vším, co skutečně chceme. Nemusíme být rebelové, abychom si dokázali prosadit své. Vesmír nad námi drží ochrannou ruku a rok, kdy bude Bůh doslova viditelný, nemůže být lepší k takovým krokům.

Tarotovou kartou pro toto novoluní je deset mečů. Jasně vypovídá o sice bolestivém, ale definitivním konci starých vzorců. Pokud nebudeme připraveni se konečně od všeho starého odpoutat a intenzivně na sobě pracovat, nemůže nám být už nikdy dobře. Za svými bolestmi a starostmi tak nehledejme nikoho jiného, než sám sebe. Pokud budeme schopni, alespoň pro začátek, změnit přístup, máme otevřenou cestu k nápravě. S příznivým rokem o to rychleji a také snadněji. Je tedy jen na nás, zda budeme trpět a jak dlouho.

JAK SE ZBAVIT STARÝCH PROGRAMŮ

Účinky novoluní a úplňků v tomto roce budou umocněné a dají nám vždy dostatek času se v těchto energiích orientovat. Mají tedy svoji sílu před vrcholem a ještě nějakou dobu po něm. Budeme se v těchto mocných silách pohybovat neustále.

Máme ochranu, která se bude aktivovat po celý rok, pokud na ni jen pomyslíme. Pro mnoho z nás může být tento rok časem k naprostému znovuzrození.

Na večerní meditaci si připravte dvě svíce, jednu bílou (zastupuje vaši energii) a zlatou nebo žlutou (zastupuje energii Všehomíra). Svíce zapalte, pohodlně se usaďte a nad oběma plameny udělejte kruh pravou rukou, načtete tak obě energie. Zavřete si oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Až budete dostatečně uvolněni, představte si zlatý bod ve vesmíru. Z něj vychází paprsek, který míří směrem k vám. Zaplaví vás svým světlem, jeho teplem, láskou, klidem. Nechte se tímto zážitkem provést dostatečně dlouho. Pak požádejte tuto energii, aby vám ukázala a odebrala vše, co již nepotřebujete, vše, co vám brání uskutečnit cestu dopředu. Dobře pozorujte, co vám bude vyjeveno. Pak poděkujte, nechte zážitek doznít. Svíce nechte dohořet, nebo zhasněte zhášedlem a nechte dohořet další večery.

Nemusíte se nutně zbavit všeho. Ale můžete využít i další dny doznívajícího a stále silného novoluní. Jste schopni za sebou nechat to, co vás brzdí na cestě dopředu nejvíce. Se vším ostatním si pak poradíte zcela jistě snadno sami.