NOVOLUNÍ V KOROHU

10.01.2024

Dne 11.1. ve 12:57 nastává první novoluní letošního roku a bude pod znamením Kozoroha. Že je před námi skutečně mnoho práce, určitě ví většina, ale Kozoroh na tento fakt důrazně upozorní.

Kozorohu vládne planeta Saturn, dodává mu tedy do vínku zodpovědnost a pracovitost. Měli bychom už sice vědět, že právě práce na sobě je nezbytností, jenže ne všichni tento aspekt berou vážně. Ono se to přece nějak udělá, nebo to udělá někdo jiný. Při takovém myšlení můžeme očekávat velmi těžký rok, protože učit nás chápat už nebude.

Kozoroh má vize a plány, je dokonce ochoten je uskutečnit. Již začátek roku ukazuje, že snít o jiném životě je málo, je potřeba jít svým snům naproti. Obdiv, že to někdo jiný dokázal, nebude dostačující. Měli bychom si vzít z průkopníků příklad a alespoň se pokusit jít do všeho, co pro nás dosud bylo jen vzdálenými touhami. Můžeme vše, revoluční doba je nám doslova nakloněna.

Uzemněný Kozoroh myslí sice ryze prakticky, ale dokáže i vzlétnout, přestane se bát výšek ve chvíli, kdy uvidí svůj cíl. Vždy nás učili soutěžit, tedy se i bát, že nezvládneme to, co jiní. Nemusíme ale porovnávat, ani se přibližovat komukoli. Jsme zde sami za sebe. Právě toto pochopení znamená, že jen tak dokážeme vytvořit úžasný a fungující celek. Ohlížet se za sebe a sledovat, zda něco nedělá někdo jinak, možná lépe, bere energii a vrací na začátky.

Praktický Kozoroh nerad projevuje city, přestože je skutečně má. Nemusíme se ale obávat, ukázat, že jsme citlivé bytosti, protože jednoduše opravdu jsme. Že víme, co je láska nebo smutek, že se umíme otevřít bez ohledu, že by mohlo přijít i zranění. Život je neuvěřitelně barevný, přináší toho tolik. Na nás je, zda si ho tak užijeme, nebo se budeme pečlivě hlídat, abychom nebyli příliš čitelní.

Zemské znamení otevírá témata jasná a daná. Víme už velmi dobře, co všechno je potřeba změnit. Jenže bez změny vnitřní, změna vnější buď vůbec nepřijde, nebo bude tak razantní, že velmi zabolí. Je nejvyšší čas začít pracovat. Na všem, co jsme chtěli, co jsme si dosud upírali. Je nejvyšší čas začít skutečně žít. Pluto nám chystá ke všemu tu nejlepší půdu.

CO OPRAVDU CHCI?

I když jsme přišli na svět s výbavou, která nám může otevřít nejedno téma a zároveň i mnoho možností, nedokážeme se často prokousat nánosem toho, co po nás chtěli a chtějí jiní. Naše přání tak zůstávají snadno skryta opravdu důkladně. Za vším je ale soustředění se na zcela jiné věci.

V den novoluní se projděte v přírodě. Jen tam si můžeme dokonale vyčistit hlavu a nasát tu nejlepší možnou energii. Stromy ani ve spánku svoji sílu neztrácejí, vše kolem nás stále žije. Večer si nachystejte tři svíce, dvě bílé (zastupují vaše JÁ) a jednu zlatou (zastupuje Zdroj). Libovolné vykuřovadlo, nejlepší je šalvěj a kámen ametyst (umí potlačit materiální svět a zahání negativní emoce jako třeba strach). Najděte si klidné místo a svíce dejte do řady, zlatá bude uprostřed, před ní položte kámen. Zapalte vykuřovadlo a svíce. Nad dýmem z vykuřovadla nechte kámen chvíli očistit a položte zpět ke svíci. Zavřete si oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Když jste skutečně klidní, světlo ze Zdroje nechte proudit k sobě, zaměřte se na hrudník. Představujte si, jak zalévá svým světlem vaše srdce, sídlo duše, za tento okamžik poděkujte. Nechte duši vystoupit a promluvit, nikam nepospíchejte a mluvte na ni láskyplně, přivítejte ji, poděkujte za součinnost. Požádejte ji, ať vám ukáže vaši cestu, co je pro vás nejlepší. Berte všechna sdělení, protože jich může být víc. Zároveň požádejte, ať vám dá znamení, která je cesta je tou současnou, po které máte jít nyní. Opět nikam nepospíchejte, ani ve chvíli, kdy jasná odpověď nedorazí. Poděkujte, ať se již objeví cokoli, ale i za to, pokud se nic konkrétního neobjeví. Nechte vše doznít a ukončete meditaci mohutnějším nádechem a výdechem, třikrát. Svíce nechte dohořet na bezpečném místě, nebo zhasněte zhášedlem, můžete nechat dohořet další večery. Kámen pak umístěte pod polštář.

Pokud se neobjevilo nic konkrétního, buďte trpěliví. Tyto síly si s námi často rády hrají a nutí nás se lépe dívat. Sledujte sny a drobné vzkazy, protože i tak můžete najít odpověď. Hledání může dokonce i chvilku trvat, ale vše je o správném načasování. Trpělivost a pokora může být jednou ze zkoušek.

S láskou Naďa