NOVOLUNÍ V BÝKU - POCHOPENÍ

17.05.2023

V pátek 19.5. v 17:53 nastává novoluní v Býku. Zemské znamení nás donutí stát pevně nohama na zemi a pořádně se podívat kolem sebe.

Býk má svou sílu v kořenech, ta se rozpíná dál a výš. Rody budou tématem, kterým se budeme zabývat prioritně. Jaká je naše pozice v rodu? Jak moc je pro nás rod důležitý? Jsme s rodem v souladu? Otázky tohoto typu si budeme klást podstatně častěji a obracet se ke kořenům také. Základem by mělo být uvědomění, že rod je důležitý, že právě tam máme kořeny. Moudrost předků je základním kamenem našich životů. Pokora a láska k tomu, kam patříme, co díky tomu znamenáme, může mnoho usnadnit. Také jasněji zodpovědět naše otázky.

Tlačit na Býka se nevyplácí, nesnáší honičku za čímkoli, nemá rád, když musí jednat a pracovat pod tlakem. Čeká nás období hledání klidu a věcí, které fungují. Citlivější jedince může jakýkoli tlak více rozhodit, dokonce mu způsobit psychické problémy. Nenechme si tedy vnutit nic, s čím nebudeme souznít. Máme možnost si také uvědomit nejen naše skutečné priority, ale především to, co opravdu chceme. Jít si za svými cíli bude mnohem jednodušší.

Pokud se cítí Býk v pohodě, rozdává úsměvy, srší vtipem, pokud je ale nazlobený, je lépe mu jít z cesty. Vyhledávat hádky a spory příliš nebudeme, když ale bude potřeba, jsme schopni svým démonům skutečně podlehnout. Budeme mít ale možnost je objevit a pracovat s nimi. Stíny jsou sice naší součástí, ale je také potřeba je umět ovládat, aby neovládaly ony nás.

Tvrdohlavost Býka nesouzní příliš se změnami, proto se jim v životě celkem snadno vyhýbá. Novoluní ale právě toto téma naplno otevře. Donutí nás se dívat do budoucnosti, zjistíme, že bez změn v přítomnosti nemůžeme dosáhnout lepších zítřků. Prostor je připraven nám pomáhat, ale také po nás bude chtít viditelnou akci.

Býk si umí život skutečně užít, miluje požitky, cokoli hmotného, co mu udělá radost, přivítá s otevřenou náručí. Co je v životě opravdu důležité? Jaké jsou v tomto směru naše hodnoty? Je skvělé si umět užívat života, jakákoli závislost na hmotných statcích, nás ale do budoucna může udělat nešťastnými. Nejednomu z nás se dostane možnosti nahlédnout do svých dosavadních priorit a možná je trochu přeskládat.

Cítit se skutečně bezpečně i ve vztahu, je pro Býka velmi důležité. Zjistíme, na čem lze ještě pracovat a co má budoucnost, ale také to, co je naprosto zbytečné. Někteří lidé z našich životů v těchto dnech odejdou, aby byli nahrazeni těmi, kteří jsou pro nás opravdovým přínosem. V některých případech dorazí uvědomění, že sporů bylo dost a je potřeba leccos narovnat.

Býk miluje přírodu, vyhledává tichá a klidná místa, umí složit poklonu zpěvu ptáků nebo vzrostlým stromům. Jak moc je pro nás příroda důležitá, bude viditelné pro každého bez výjimky. Právě ona může nyní ukázat svou moc i krásu zároveň. Každému se odmění způsobem, který sám přírodě dosud dával.

Novoluní v Býku nás prozkouší z toho, zda jsme schopni uchopit skutečné hodnoty. Zda jsme pochopili smysl bytí, tedy zkouška naprosto základní. Od ní se budeme ubírat dál. Nemůžeme přeskakovat jednotlivé hodiny. Vždy, když zjistíme v konkrétních lekcích rezervy, měli bychom se okamžitě snažit o nápravu. Náhradní termíny nebudou. Energie proudí a sílí, na nikoho čekat nebudou.

JAK PRACOVAT SE STRACHEM

Stále mnoho lidí tvrdí, že vlastně netuší, na co se připravit, mají obrovský strach z budoucnosti. Velké změny nás opravdu čekají, jsou ale nevyhnutelné. Bránit se jim nemá žádný smysl, protože se jen zdržuje nevratný děj, který je tak jako tak stále v pohybu.

Jsme schopni se vyrovnat naprosto se vším. Není nic, co bychom nebyli schopni ustát. Dívat se dopředu se strachem a obavami, vytváří jen děsivé scénáře, které se ale z velké většiny nikdy nenaplní. Dost často se celý život bojíme něčeho, co se nikdy nestane. A přestože se to nestane, jsme schopni se bát dokola jen proto, že nevíme, co přijde.

Jsme ve zvláštní době. V době, která je naprosto výjimečná. Nejen tím, že změny žádá a budou skutečně velké, ale hlavně tím, jak v tom všem funguje to, co jsme jen opustili. Máme to ale kolem sebe stále. Dokonce v míře, která je výjimečná úplně stejně.

Pro začátek postačí obrátit pozornost jinam, právě ke Zdroji. Zatím ji upínáme k vládám, k tomu, co pro nás chystá hrstka přisluhovačů. Jenže nás je naprostá většina, těch, kteří tohle jednoduché schéma dávno pochopili a přestali ho ctít. Není pravdou, že jsme v menšině, není pravdou, že jsme nuceni poslouchat, protože jinak budeme ztrestáni. Jedná se pouze o snahu zastrašit ten obrovský dav, který se jim dávno vymkl kontrole. Zatím mají jen prostředky zatajit tuto pravdu. Ale i o ty brzy přijdou. Zatím ani netušíme, jak mocní jsme.

Jdeme ke světlu, vstříc naprosto úžasným energiím. Kdo by se toho mohl bát? Jen ten, který se zatím špatně dívá. Ten, který si zatím neumí představit lepší svět. Ten, který se ještě nevymanil ze starých schémat. Mohu ujistit všechny, že ke strachu není nejmenší důvod. Alespoň ne pro tu většinu.

S láskou Naďa