NOVOLUNÍ V BÝKU - LÁSKA A PENÍZE

10.05.2021

Květnové novoluní bude ve znamení Býka a nastane 11.5. v 20:59. Měli bychom se připravit na řešení všech možných otázek v oblasti financí. Budeme konfrontováni s tím, co pro nás vlastně peníze znamenají a zda máte v tomto směru jasno.

Vše, co se nyní odehrává, je velmi umocněné. Máme tedy šanci se potkat se všemi možnými démony, kteří nás mají v hrsti. Ukážou nám, zda máme své věci pod kontrolou, nebo nás kontrolují oni. Pokud znejistíte, když se podíváte na své konto, nebo výši hotovosti v peněžence, nejste to vy, kdo má cokoli ve svých rukách.

Býk je totiž také o sebelásce a tím, jak dokážeme přijímat sebe, své přednosti, ale také chyby. Peníze kontra sebeláska budou velmi zajímavým tématem, kdy nás Vesmír vyzkouší poměrně nekompromisně. Milujeme sebe a jsme připraveni na hojnost? Nebo jsme zatrpklí, že jiní mají víc, že nás stojí vydělat peníze spoustu práce, že se musíme tam či onde obětovat, abychom poplatili vše, co máme?

Peníze mohou buď ovládat, nebo přinášet radost. Je na nás, co si vybereme. Novoluní bude tedy skvělým tématem k vyřešení několika oblastí našeho života najednou. Býk totiž miluje souhru, lad, harmonické prostředí. Vše, co nabourává jím vybudované zázemí, je odstraněno z cesty. Proto pozor, jedná v tomto směru velmi nekompromisně. Pozdější lítost nemusí být vyslyšena.

Zodpovědět bychom si tedy měli zásadní otázky. Jsme schopni si přivolat hojnost pomocí vnitřního klidu? Jsme schopni vydělávat peníze s radostí a láskou? Jsme schopni je brát jako tu nejlepší možnou energii a také se k nim tak chovat?

Tarotová karta pro novoluní v Býku je příznačná - osm pentaklů. Znamená pracovitost a dovednost. Zaměřená je na seberealizaci a přijímání nových úkolů. Také ale touhu po majetku, snahu, co nejrychleji zbohatnout. Chamtivost a neupřímnost. Záleží, na které pozici je a jaké jsou kolem doplňující karty. Prostě možnost výběru.

RITUÁL NA HOJNOST

Všichni máme možnost získat to, co chceme. Pokud se nám v oblasti výdělků nedaří, nedaří se nám uchopit hojnost jako takovou. Neznamená vždy spoustu peněz, ale hlavně takové množství, abychom uspokojili naše potřeby. Hojnost znamená být s penězi přítel a mít je rád bez ohledu, že je jich momentálně méně. Láska plodí zase jen lásku, a pokud bude k penězům, bude se i vracet ve formě peněz.

Připravte si mušle, klidně ty, které jste si přivezli z dovolené, nebo říční kamínky, měla by jich být alespoň hrst. Dále skleněnou nebo dřevěnou misku s vodou. Trochu soli a tři zelené svíce. Pokud máte možnost tak ratanovou ošatku, pokud ne, menší krabičku, nejlépe dřevěnou bez víčka.

Po setmění si vyberte klidné místo. Zapalte svíce a do misky s vodou nasypte sůl (postačí lžička), vložte mušle nebo kamínky. Levou rukou je v misce promíchejte. Svíce pak postavte kolem misky tak, aby tvořily pyramidu. Dvě do boku misky, jednu naproti sobě za misku. K misce musíte mít volný přístup. Uklidněte se, dýchejte a soustřeďte se na rytmus dechu. Zkuste vizualizovat (představit si), jak chcete, aby vaše hojnost vypadala. Jakou prací byste chtěli peníze vydělávat, jak k vám pravidelně přicházejí a je jich stále více. Soustřeďte se na klid a radost, kterou vám peníze přinášejí. Otevřete oči a levou rukou opět promíchejte mušle či kamínky. Tiše při míchání proneste: tyto mušle (nebo kamínky) představují moji odměnu za práci, která mě těší. Hodlám ji rozmnožit a užívat si jí. Mám z těchto darů velkou radost a velmi za ně děkuji. Svíce pak zhasněte zhášedlem a mušle (nebo kamínky) vložte do připravené ošatky. Tu pak umístěte někam, kde na ni budete vidět. Občas se pak k ošatce vraťte, pohlaďte obsah a poděkujte. Svíce nechte dohořet další večery.

Můžete si připravit také hrst čočky ve skleněné mističce, sůl nedávejte. Zacházíte s ní během rituálu stejně, jako s mušlemi. Je skvělé ji následující den standardně připravit a obřadně sníst.