NOVOLUNÍ V BÝKU - FÉNIX V NÁS

27.04.2022

Dne 30.4. ve 22:27 nastává novoluní v Býku. Beltane, také Valpružina noc a částečné zatmění Slunce vycházejí právě na tento čas.

Zemský Býk bude přemítat o tom, jak nastolit klid a rovnováhu. Dokonalé nastavení je pro něj naprostou prioritou. Donutí nás, abychom se zamysleli nad rovnováhou především v sobě. Možná konečně pochopíme, že právě tím nastolíme rovnováhu i v našem okolí. Ukáže tvůrcům jejich cestu, nastíní i kudy se dát a jak rychle.

Býk rád pracuje, ale také dbá na to, aby ho každá činnost bavila a naplňovala. Otevře tak nejedno téma k řešení právě v tomto směru. Dá nám možnost se zamyslet, zda chceme pokračovat v systému protože...nebo z něj prostě vystoupit. I když Býk miluje jistoty, ví, že svým klidem jistotu vytváří kolem sebe.

Protože Býk má rád klid a emoce ho vyvádějí z rovnováhy, konfliktům se raději vyhýbá. Možná bychom si mohli myslet, že pokud ustoupíme, odevzdáváme svou sílu protivníkovi, jenže opak je pravdou. Zůstat ve své síle a nenechat si z ní vzít ani malou část, je velkým vítězstvím pro duši. Je schopna si toto osvojit a nenásilně vyřešit každou složitou situaci.

Trpělivý Býk se smyslem pro praktičnost a funkčnost umí vytvořit fungující zázemí. Každému tvůrci dá prostor si naplánovat a následně i vybudovat to, v čem se bude cítit dobře. Připraví jedinečné podmínky, kterých bychom měli využít.

Keltové svátkem Beltane oslavovali návrat Slunce. Vítali zcela nové věci a nové začátky. Těšili se na vitální a plodné období. Býk umocní všechny tyto energie a otevře téma nové země. Jasný údaj dodá velkou naději. Ne všichni přivítáme tento čas v pozitivní náladě. Pro někoho se může jednat o bolestivou skutečnost, že se není kam vrátit. Nemalý počet duší se může dokonce rozhodnout, že tento přechod přečkají v jiném světě.

Zatmění Slunce otevírá traumata, ale následně i ukáže, jak s nimi pracovat. Laskavá sluneční energie vezme do náruče a pohladí. Prozradí, že to, co vidíme jako trápení, je vlastně posunem. Možná dokonce odmění, že jsme tuto práci nevzdali.

Tarotovou kartou pro novoluní v Býku je děvět mečů. Sděluje, že role oběti je k ničemu. Otevírá téma sebelásky a toho dobrého v nás. Říká, že můžeme povstat jak fénixové ve zcela novém těle a mnohem krásnější a vitálnější. Učí odpouštět a neodsuzovat. Nic se přece neděje náhodně, ale vždy v souladu s božím řádem.

RITUÁL OHNĚ

Keltové o svátku Beltane zapalovali ohně. Má velmi silnou očistnou moc, zastupuje energii Slunce. Povznáší vše živé, připravuje podmínky k růstu a plození, dává teplo a jeho jas vyhrává nad temnotou. Dým s sebou nese ochranou energii, která se následně rozlévá po celé zemi.

K rituálu si připravte velkou svíci nejlépe v červené barvě (umocní energii rituálu). Dále vykuřovadlo, můžete zvolit dle libosti (dávám přednost bílé šalvěji, naprosto ji miluji). Oltář ozdobte jarní květinou a kamenem (nejlépe citrín, ale klidně volte i jiný, se kterým souzníte). Připravte si papír, na kterém bude napsáno, čeho se chcete zbavit a kovovou misku s vodou.

V den novoluní si v podvečer připravte oltář. Zapalte svíci a postavte se k ní čelem. Zapalte vykuřovadlo. Ruce sepněte v úrovni srdce jako k modlitbě. Požádejte oheň, aby vás ochraňoval. Aby vám dal sílu a energii do dalších dní. Požádejte o nápady a nové možnosti. Vždy, když vyslovíte přání, plamen oběma rukama v dostatečné vzdálenosti obřadně pohlaďte a poděkujte. Následně požádejte, aby vás zbavil všeho, co mu dáte ke strávení. Vezměte do ruky papír, složte alespoň jednou a zapalte jeden roh. Nechte shořet, co nejvíce nad miskou s vodou. Co zbude, vhoďte do misky. Mírně se ukloňte a poděkujte. Pak nad plamenem očistěte kámen (představte si, jak energie ohně kámen nabíjí a očisťuje).

Po skončení rituálu nechte svíci hořet na bezpečném místě, pokud to není možné, zhasněte zhášedlem. Nechte dohořet další večery.

Rituál lze provádět i v přírodě, což je ta lepší varianta. Zvolte ale bezpečné místo k rozdělání ohně. Nepotřebujete pak svíci ani květinu.