NOVOLUNÍ V BLÍŽENCÍCH - VNITŘNÍ KLID

27.05.2022

Dne 30.5. ve 13:30 nastane novoluní v Blížencích. Energie znamení, které celý život hledá rovnováhu, bude umocněná i nadcházejícím otevřením portálu letního slunovratu. Otázky, kdo jsme a kam patříme, budou na pořadu nejen dne.

Znamení Blíženců známé dvěma tvářemi nám otevře především téma dobra a zla. Jasně naznačí, že upínat se příliš na jednu jedinou stranu může svést ze správné cesty. Odmítáním jednoho či druhého není řešením, protože nechtěné nikam nezmizí. Otázku naopak v budoucnu jen umocní a stejně donutí hledat mír, ne výhru.

Blíženec se rád pozastaví nad názorem druhé strany, zkoumá, co za ním je a proč je zrovna takový. Je nám ale k něčemu vědět, proč se na svět dívá někdo jiný jinak, než my? Je opět lepší tento fakt přijmout a nenechat se zmást pochybnostmi, zda přemýšlíme správně. Naše zkušenosti jsou nepřenosné. Programy rodů a minulých životů jsou jedinečnou výbavou.

Blíženec ví velmi dobře, jak se chovat a jak oslnit, svým šarmem umí strnout na svou stranu kohokoli. Dá ale také poznat, že takové vystupování může být manipulační. Vyzkouší nás, jak snadno a rychle se necháme ošálit líbivými slovy a sliby. Za hezkým úsměvem nemusí být jednoduše dobrý záměr. Zda tomu tak je, poznáme jen, pokud budeme dobře sledovat i energetický tok a ptát se, zda souzníme.

Pro Blížence je typické, že rád přeskakuje, se změnami, často náhlými nemá problém. Chaos tedy nemusí být žádným překvapením. Můžeme se dočkat zajímavých zvratů nejen na politické scéně, mezi lidmi, ale hlavně uvnitř našeho nitra. V takové chvíli je nejlepší se zastavit a čekat. Pokud dáme jakémukoli zmatku energii, jen se stane zbytečně ještě silnějším.

Výhodou pro Blížence je jeho schopnost odhalit vše, co nefunguje skutečně již v zárodku. Dává i nám možnost poznat, zda vydáváme energii tím správným způsobem. Také ale, zda jsme schopni konečně opustit vše, co budoucnost nemá. Tato témata mohou být otevřena způsobem, kdy zůstaneme naprosto ohromeni, ale budeme vědět jistě a vidět zcela jasně.

Energie Blížence nenechá na pochybách, že cokoli odmítat, nebo překotně přijímat může zbytečně zdržovat na naší cestě. Donutí nás se občas zastavit a nechat vše kolem probíhat. Vyzkouší nás z trpělivosti a toho, jak jsme schopni si stát za svým.

MEDITACE NA VNITŘNÍ HARMONII

Najít vnitřní klid v dnešním světě, není snadné. Určitě ale možné. Naučit se nechat problémy světa svému osudu, je skoro nezbytností. Vyhodnotit dobře a rychle, co mohu a nemohu ovlivnit, dělá život krásnějším a podstatně lehčím.

Zvolte tiché a klidné místo, můžete volit jak domov, tak přírodu. Příroda je v tomto případě asi volbou nejlepší. Pohodlně se usaďte, zavřete oči a dýchejte, pravidelně, do břicha. Až budete zcela zklidnění, zkuste si vizualizovat (představit) světlou a tmavou skvrnu (může mít jakýkoli tvar), jak se dotýkají. Zkuste představu chvíli držet v této podobě. Pak se pokuste se skvrnami hýbat. Představte si, jak se od sebe vzdalují a zase přibližují k sobě. Až je budete dokonale ovládat, nechte je přiblížit k sobě a pomalu je překrývejte. Pak přitáhněte k sobě a nechte vklouznout do těla. Opět se skvrnami hýbejte, představte si, že světlá skvrna je vaše stránka pozitivní a tmavá negativní. Nechte skvrny ve svém těle překrýt, získáte dokonalou harmonii a vnitřní klid. Překřižte ruce na prsou a momentální prožitek užívejte, sledujte, co se ve vašem nitru děje.

Tuto meditaci v současných dnech můžete provádět kdykoli, kdy nebudete ve svém středu. Ale i jako prevenci. Pokud ji budete provádět častěji, jste schopni si postupně své pozitivní a negativní JÁ vyladit kdykoli a v každé situaci.