NOVOLUNÍ V BERANU - NOVÁ ZEMĚ

29.03.2022

Dne 1.4. v 8:24 nastává novoluní pod znamením Berana. Energie Berana vrcholí a dají možnost pocítit jejich sílu nejvíce do 4.4.

Síla myšlenek bude pod takovou intenzitou, že zhmotnit je prakticky obratem, nebude vůbec složité. Všech myšlenek. Měli bychom se tedy mít na pozoru, nad čím přemýšlíme a uvažujeme, protože i to se nám může ukázat na fyzické úrovni skoro okamžitě.

Beran se nebrání, je-li ohrožen, jde do přímého útoku. Nebude nám tedy na zlatém podnose předkládáno, co bychom se měli složitě naučit. Dostane se nám naopak jasné vize, co skutečně žijeme a pokud tento obrázek nebude příliš pozitivní, tak i jasný vzkaz, co bychom měli urychleně změnit.

Jsme již ve zcela nových energiích a vše, co již nemůže fungovat, bude také doznívat. Vše má sice svůj čas, ale Beran jasně ukáže, co funkční není a nebude. Na úrovni jedince mohou být tato zjištění dramatická a bolestivá, ale pokud budou podpořena odvahou jít směle dopředu, nemusí tomu tak být. Úhel pohledu může naše kroky tedy velmi zmírnit, nebo ještě více zdramatizovat. Chybou ovšem bude, bude-li hledán viník jinde, než v nás samotných.

Nové myšlenky a plány dostanou zelenou. Beran je velmi rád podpoří. Každá pochybnost je ale schopna tyto plány zhatit. Měli bychom se tedy na cestu dopředu sice dobře připravit, ale také jít. Akce je tím, co dá věci do pohybu fyzicky, ale také tím, co je vesmír schopen podpořit v plné míře, pokud bude podpořena srdcem a láskou.

Energie Berana naplno otevírá brány do duchovního světa, nejvíce podpoří intuici. Srdci se doporučuje naslouchat zcela bez výhrad, právě tam jsou odpovědi, právě tam je nastíněná cesta. Komplikovat si ji programy, které nás stále ovládají, je zbytečná ztráta času, také energie. Na druhou stranu, vše, co nás bude brzdit, kde nám budou kladeny překážky, je jasným vzkazem, co je potřeba zpracovat nejdříve.

Zamyslet bychom se měli nad programy rodů. Nové vibrace neumožní je dále používat. Mohou nás dokonce zcela zničit. Rebelství v tomto směru není vůbec potřeba. Láskyplné odpuštění všeho, co nám nepomáhá, co již nepotřebujeme, nebo nechceme, je mnohem snazší cesta, jak se vymanit ze sítí, kladených do našich buněk po celé generace. Nakonec, s tímto záměrem jsme přišli na svět a nyní je potřeba jen konat.

Očistná energie beraního ohně může zažehnat nejeden konflikt. Nejen na úrovni jedince, a tedy našich vlastních bojů se sebou, ale také všechny ostatní. Pokud bude kolektivní vědomí podpořeno láskou, tím rychleji.

Brány jsou zcela otevřené, cesta zpět se již zavřela. Naší jedinou možností je, naladit se na úplně nové vibrace a energie. Přijmout s nadšením vše, co přichází. Dokonce i to, co se nám nelíbí. Nedostáváme, co chceme, ale co potřebujeme. Pochopení této jednoduché podstaty může udělat život jasnější a krásnější během krátké chvíle. Udržet si pak tuto jedinečnou energii půjde snadno, zcela samo.

Tarotovou kartou pro novoluní v Beranu je šest pohárů. Znamená, že je potřeba si užívat života a umět si připomenout vše, co se již odehrálo, ale také nejde změnit. Můžeme tyto vzpomínky dokonce povýšit na úroveň nezbytné školy života, která mnoho dala. Nyní je ale čas nechat tmu za sebou a jít do světla. Ukazuje na lehkost bytí a žití, nabádá jen na správný úhel pohledu, protože život takový skutečně je.

MEDITACE NA NALADĚNÍ NOVÝCH ENERGIÍ

Novým energiím nelze uniknout. Pokud jsme tento vibrační proces ustáli, je potřeba si ještě zbytečně nekomplikovat novou úroveň bytí programy, které zůstaly. Zbavit se jich není tak těžké, jak se zdá, je jen potřeba se dobře dívat. Silné novoluní umožní se podívat pravdě do tváře a zcela jasně ukáže, s čím je potřeba ještě pracovat.

Na den novoluní si připravte pět svící - zelenou (zastupuje energii země), červenou (zastupuje energii ohně), modrou (zastupuje energii vzduchu), žlutou (zastupuje energii vody) a bílou (zastupuje energii vaši). Dále vrbovou větvičku a vajíčko, to by rozhodně nemělo být z klecového chovu, nejlepší je domácí nebo bio. Větvičku vložte do vázičky s vodou, vajíčko umístěte poblíž vázy. Svíce postavte do řady s tím, že bílá bude uprostřed. Po setmění zapalte svíce a pohodlně se usaďte. Zavřete oči, ruce sepněte jako k modlitbě v úrovni srdce. Dýchejte pravidelně, do břicha. Až budete zcela vyklidněni, požádejte energii země o součinnost s vaším záměrem naladění se na novou energii, mírně se ukloňte a poděkujte. Stejným způsobem oslovte ostatní živly. Pak je požádejte, aby vám umožnily se propojit s vesmírem, který pomůže pročistit vaši mysl, opět poděkujte. Slibte, že budete se vším, co se projeví, pracovat. Poděkujte za pomoc. Zážitek nechte doznít, pokud se objeví již v této fázi cokoli, co vás trápí, požádejte o pomoc se zpracováním, opět poděkujte. Otevřete oči a nechte vše doběhnout. Svíce nechte dohořet, nebo zhasněte zhášedlem, můžete nechat dohořet další večery. Můžete dokonce opakovat tuto meditaci. Silné novoluní nepoleví ještě pár dní, jeho účinky tedy budou stejné.

Vajíčko některý den uvařte a obřadně snězte. Představujte si, jak s každým soustem do vás vstupuje nový život. Vrbovou větvičku nechte pár dní ve váze a pak někde zasaďte. Sledujte, zda se ujme. Pokud ano, máte svůj strom, ke kterému pak můžete chodit meditovat. Ke stromu mluvte, získáte mocného přítele, který rád i pomůže.