NOVOLUNÍ V BERANU - NA TOBOGÁNU

20.03.2023

Dne 21.3. v 18:22 hodin nastává novoluní v ohnivém Beranu. Jarní rovnodennost otevřela brány světlu a novoluní dá dalším událostem volný a rychlý spád. Měli bychom být připraveni na dění, které bude vše, jen ne přehledné.

Beran miluje život, dokáže si ho užít naplno. Pro nás je současnost rozhodující v uvědomění, zda náš život opravdu žijeme, zda si dokážeme užít každou chvíli bez ohledu, co se děje kolem nás. Současné chvíle jsou testem, jak moc jsme zabředlí v současném dění, nebo zda umíme odsunout do pozadí vše, co ovlivnit nelze.

Pokud Beran cokoli chce, jde si za tím, někdy velmi nekompromisně. Doba, kterou procházíme a kterou máme před sebou, bude vyžadovat častou improvizaci. Nikdo nám nebude umět říci, na co se skutečně připravit, co nás čeká. Tím spíše bude potřeba se soustředit na to, co dělá nám samotným dobře, s čím souzníme. Klidný a vyrovnaný člověk se snáze orientuje v tom, co nezná. Naše současná přání v příštích dnech nemusí být vůbec tím, co nás posune vpřed, co nás udělá šťastnými v budoucnu.

Beran má často velmi mohutné ego a sebevědomí, ne vždy mu to pomáhá. Pro nás je tato doba impulsem, že právě s tím je potřeba pracovat. Všímat si více duše a vnitřních potřeb. Život pod kontrolou máme vždy jen tehdy, když známe skutečnou sebelásku. Takovou, která neubližuje, ale září, takovou, která je v nás a přenáší se snadno na ostatní.

Nelze ovládnout Berana silou, zkrotit násilně jeho temperament. Silné dění a chvíle mohou vyvolávat i silné emoce. Není ale důvod se rozčilovat nad tím, že se nám cokoli nelíbí. Mnohem rychleji se vše uklidní, pokud nebudeme vynakládat zbytečnou sílu a krotit to, co zkrotit nelze. Role diváka se právě v těchto dnech nejvíce vyplatí.

Pro Berana jsou důležité materiální záležitosti, jistoty jako takové. Že budeme velmi brzy právě finance řešit všichni, je více než jisté. Na druhou stranu, přichází opět zkouška, čeho jsme schopni se vzdát, na co si v klidu počkat. Zkouška skutečných jistot, jako jsou naši blízcí, naše touha tvořit a umět se radovat z maličkostí.

Beran podpořený silnou okolní energií rozehraje mystická témata. Slunce dává tušit, že jeho sílu pocítíme všichni. Příval ohnivých a čistících impulsů, které budou dále i sílit, spálí na uhel všechno zlé. Také ale otevře brány vnímání tak, jak ho neznáme. Tyto zážehy vyčistí duše, naše i kolektivní vědomí. Zbytky temnoty zmizí v nenávratnu.

S každým novoluním se pojí nové začátky důležitých věcí. Toto otevírá zhnisané rány, které je potřeba vyčistit. Měli bychom tak brát vše, co přijde a co nás vyděsí. Ukáže se nám vřed, ale vzápětí i možnost, jak ho vyčistit a zcela zaléčit. Abychom byli připraveni na léčbu, měli bychom umět nemoc přijmout. Skutečně jasně a naplno se začínají léčit společnosti na celé planetě. Lékař v tomto případě ví velmi dobře, co dělá, své práci naprosto rozumí a proplacení neočekává.

JAK USTÁT SOUČASNÉ CHVÍLE?

Děje se nevyhnutelné a tedy důležité. Pokud jdeme k zubaři s bolavým zubem, je nám jasné, že nějakou tu bolest budeme muset vytrpět i tam, aby pak ale nadobro zmizela.

Toto dění není o jednotlivcích, týká se celé planety. Ale právě jednotlivci budou důležití. Naše myšlení se podílí nyní na tom, jak se bude vyvíjet, jak rychle budeme tam, kde chceme být. Je tedy nanejvýš důležité nedívat se okolo a nenechat se rozptylovat. Poslední snahy už nejsou o touze zvrátit dění naplánovaným způsobem, ale co možná nejvíce uškodit. Když se nenecháme zmást a nebudeme se podílet naším strachem a snahou vrátit úder, nebude komu ublížit.

Užívejme jarních dní naplno. Užívejme všeho, co Gaia poskytuje. Jsme pod ochranou těch nejmocnějších energií, které jednoduše nelze porazit, nikým ani ničím. Byť je nám předkládat pravý opak. Čím více se oddáme světlu, tím snadněji odzbrojíme nepřítele.

S láskou Naďa