NOVOLUNÍ V BERANU - MIMOŘÁDNÉ ČASY

17.04.2023

Dne 20.4. v 6:12 hodin nastává novoluní, opakovaně v Beranu. Bude doprovázeno hybridním, tedy poměrně vzácným zatměním Slunce. Astrologové nazývají takové zatmění prstencovo-úplné. Pro nás ovšem znamená obrovské transformační dění.

Energie Berana budou umocněny. Připravit bychom se měli na vzestup nejen ohnivých energií, ale všeho, co s sebou nesou. Emoce, nálada, mystika i fyzično, spontánnost i chtíč, láska a nenávist. Pokud je možné dát všemu, co lze popsat jako nehmatatelné jasnou podobu, budeme mít příležitost.

Před námi je další významný krok, který nebude malý a nebude ani snadný, ale je nezbytný, abychom se posunuli opět o něco dál. Jasně zviditelněné bude vše, co je špatné a nezbytné se toho zbavit, ale také, co je dobré a nezbytné na tom budovat.

Přecházíme do období rozdělení duší na ty, které se rozhodly k růstu a chtějí zůstat, aby mohly stavět nový svět. Také na ty, které takový záměr nemají a nechtějí už nic, než jen v klidu odejít k odpočinku. Pozorovat dění budou z jiných světů, jejich transformace zde již skončila, další se jich tedy týkat nebude.

Podávat se strachu a složitě přemýšlet, kam vlastně patřím, je zcela zbytečné. Takové poznání pramení ze zcela jiných pramenů než těch, kterým říkáme ego. Zvědomit si záměr ale bude možné, dokonce snadnější než kdy jindy. Postačí dokonce i poměrně málo, velkou snahu nebude potřeba vyvíjet.

Jedná se o čas, kterého se mocní báli a bojí nejvíce. Proces, který nejenže nelze zastavit, má obrovský potenciál k tomu, aby probral každou duši, jejímž úkolem je zářit. Ostatní se snadno připojí a lze tak očekávat obrovský příval světla nejen ze zdroje, ale také z lidských bytostí. Budou se tak moci snadněji nalézt a spojit se. Ostatní budou na této cestě jen pomáhat.

Všímat bychom si měli především všeho, co je tvořeno naší jinovou části energie, tedy té, která je temná a noční, protože zviditelní veškerý pohyb. Zjistíme, kam jdeme a jakou rychlostí. Bude možná naši sílu v této oblasti zintenzivnit a naopak. Část energie jangové bude v naprostém klidu jen sílit, až obě energie vytvoří naprostou rovnováhu. Nadcházející energie Býka vše jen ukotví.

Byť se může zdát, že máme před sebou složité období, které není pro každého, opak je pravdou. Záleží jen na našich úhlech pohledu, na tom, jak jsme daleko především v poznání o skutečném bytí. Nechat se unášet na vlnách dění a reagovat tam, kde jde potřeba, je další nezbytností. Nemusíme ničemu pomáhat, o vše je postaráno. Na člověku pouze je, aby tento transformační čas ustál bez jakékoli ztráty. Toho lze docílit jen, pokud jsme vedeni silou bezpodmínečné lásky.

Průvodci doporučují být klidným, ale dobrým pozorovatelem. Nemáme zasahovat do ničeho, co nemůžeme ovlivnit. Neměli bychom nikoho soudit, každý má svou cestu, každý půjde svým vlastním tempem. Nemusíme se bát o nikoho, tedy ani o sebe. Buďme připraveni podat pomocnou ruku, pokud budeme požádáni. Nikoho, na to je kladen důkaz, nikoho neodmítejme.

TRANSFORMAČNÍ RITUÁL

Na silné období je potřeba se také dobře připravit. Měli bychom pravidelně posilovat psychiku, dělat si často radost, navštěvovat více přírodu, hodně meditovat. Je nezbytné udržovat především mysl zcela zdravou a pokud možno, co nejčistší. Od ní se odvíjí naše těla. Ale i zde můžeme udělat kus práce. Podpořit orgány bylinkami, především játra, ledviny a střeva. Pravidelně bychom měli čistit i prostor, ve kterém pobýváme nebo pracujeme. Vhodná jsou vykuřovadla například palo santo, šalvěj bílá, myrha, také často větrat a nechat proudit energie celým prostorem.

K rituálu na novoluní si připravte sedm svící – tři bílé (zastupují naši energii), tři černé (mají očistnou funkci) a jednu zlatou (zastupuje energii zdroje). Je vhodné mít kámen z přírody, nelépe říční. Skleněnou nebo keramickou misku s čistou vodou a vykuřovadlo (palo santo, bílou šalvěj, bobkový list, bobule jalovce a podobně). V odpoledních hodinách si najděte chvíli na procházku v přírodě. Pokud bude přímo lesem, skvělé, ale určitě hledejte stromy. Večer si najděte klidné místo a připravte si svíce – bílé do řady vedle sebe, doprostřed zlatou a tři svíce černé. Do misky nalijte čistou vodu a ponořte do ní kámen tak, aby kousek vyčníval. Zapalte vykuřovadlo. Pohodlně se usaďte a dýchejte, pravidelně, do břicha. Až budete zcela vyklidněni, postavte se a zvedněte ruce dlaněmi vzhůru, pozdravte se se Zdrojem, poděkujte za jeho součinnost, udělejte kruh rukou z leva doprava nad zlatou svící. Sepněte ruce jako k modlitbě a mírně se ukloňte nad bílými svícemi. Nad všemi postupně opět udělejte rukou kruh. Požádejte Zdroj o sílu, čistou mysl, zdravé tělo. Nechte se se zavřenýma očima unášet vším, co ucítíte, co uvnitř hlavy "uvidíte". Pak to stejné udělejte nad černými svícemi a opět požádejte Zdroj o trvalou očistu mysli i těla, místa, kde se nacházíte. Pak poklekněte a poděkujte, s pokorou a láskou. Nechte vše doznít, vychutnejte si prožitky. Pokud se bude dít cokoli, co příjemné není, udělejte rukou kruh nad černými svícemi a požádejte o odstranění, poděkujte. Až budete mít pocit, že máte hotovo, zhasněte nejprve zlatou svíci zhášedlem, pak svíce bílé. Černé můžete rozdělit a nechat je hořet v místnostech, kde cítíte, že je potřebná očista. Pokud to tak necítíte, zhasněte i je zhášedlem. Svíce k dalším rituálům už nepoužívejte, ale můžete je nechat dohořet další večery jen tak. Misku s vodou i kamenem odneste zpět do přírody. Kámen vraťte zemi a poděkujte, nalijte na něj vodu. Doporučuji si pamatovat, kam jste kámen odnesli a místo navštěvovat. Může vám leccos zajímavého přinést a ukázat.

Přeji, co nejkrásnější prožitky a těch nehezkých se nelekejte. Jsou jen zvědoměním toho, co je potřeba pustit a odpustit. Pomůže vám Zdroj a průvodci. Přeji, abyste všichni užili přicházející časy. Jsou mimořádné a můžeme být pyšní, že jsme toho všeho součástí.

S láskou Naďa