NOVOLUNÍ - KLID PŘED BOUŘÍ

16.09.2020

Měsíc je ve fázi, kdy není osvětlen Sluncem, světlu brání planeta Země. Osobně vnímám tuto fázi jako přípravnou na nové začátky. Vše začne následně růst, má postupně stále větší potenciál. Cítím se sice dobře, ale tak trochu bez energie. Měsíc je ostatně mojí planetou, má tedy i na mě obrovský vliv. Cítím, dá se říct, každý jeho pohyb.

Jak stále opakuji, jsme ve zvláštní době a přichází rozuzlení, možná konečně. Současné novoluní je pod znamením Panny, jak typické. Právě tohle znamení je totiž pověstné svou precizností, miluje srovnané věci, pořádek. Je nesmírně analytické a logické. Miluje to své a nenechá si to ani nikým a ničím vzít. Panna je prostě tak nějak svoje.

Asi bychom měli uklízet, bouře totiž může všechno zničit. A že doopravdy přichází, potvrzuje úplněk, který bude následovat a který je pod znamením Berana. Je potřeba také vše upevnit, dát na místa, kde nehrozí zborcení a zničení čehokoli.

Cítíte to vzrušení? Já ano, už delší dobu, mimochodem. Ve vzduchu je něco, co se zatím jen tak chvěje v důsledku mírného vánku, ale prudký vítr bude následovat. Napovídá tomu všemu i dění kolem. Lidé jsou nervózní, neví, kudy kam, co si myslet, co vlastně dělat.

Jenže právě v této fázi je nejlepší nedělat nic. Nebo tedy spíše jen, uklízet na svém vlastním pozemku. Ostatní se musí postarat sami, nemůžeme stihnout vše a nemůžeme vědět, jak si vlastně ten pořádek ostatní představují, co a kde chtějí mít, aby se uměli ve svém vlastním prostředí pohybovat.

Jakým směrem bude vítr vát, jak rychle bude nabývat na síle, není navíc vůbec jisté. Vítr se může točit, různě měnit směr i sílu. Pak nezbývá, než ten proud v tichosti pozorovat a jednat ve chvíli, kdy začne ničit. Snažit se dříve, je k ničemu, většinou si jen přiděláme práci. Později zase zbytečné. Bouře s sebou nese nejen vichr, ale také déšť. Pomáhá růstu, smývá nečistoty.

Panna nám umožní si lépe srovnat myšlenky, priority. Pomůže nám najít v nadcházejících dnech směr, povede nás neomylně a bez zbytečných oklik. Novoluní je navíc tak trochu pesimistické, to může Panna ještě i dost podpořit. Není ale špatné zpytovat svědomí a dát si dobrovolně prostor k tomu, zjistit, kde máme rezervy. Dobře si tedy všímejme, co nám vadí, s čím vším máme problém, protože přesně to nemáme ani zpracované. Pak se v našem poklizeném a novém prostředí budeme umět i mnohem lépe pohybovat.

S Pannou je spojena trávící soustava, měli bychom tedy konečně strávit vše a všechny. Budeme se cítit lépe a lehčí. Je dokonce šance cokoli udělat se svou váhou. Je ten nejlepší čas na půst. Ovlivněna bude i slinivka břišní. Je spojena se životem jako takovým a materiálním zajištěním. Naučme se tedy děkovat a být vděční. I v případě, že máme pocit nedostatku. Prosperitě tak přestane cokoli bránit.

Mám novoluní jako čas, kdy naprosto úžasně probíhají meditace, které doslova vystřelují do výšin, fungují skvěle různé rituály. Tak jsem se rozhodla, že se trochu podělím.

Obecně se má za to, že cokoli sázet v tomto čase není nejlepší, protože se semínka špatně ujímají. Nemyslím si a za pokus určitě jedno "kouzlo" stojí. Vyberte semínko stromu. Nejlepší je, najít si ho v lese a také hned na místě i zasadit. Je prakticky jedno, jaký strom vyberete. Vezměte semínko do dlaní, chviličku zahřívejte. Pak do něj dýchněte a vyslovte přání. Semínko vložte do země a je hotovo. O víc se starat není potřeba. Lesu je dobré poděkovat a nejlépe nějakým činem.

Den po novoluní vyjděte po setmění ven a požádejte Měsíc o vnitřní klid a pozitivní náladu, poproste, ať vám pomůže sejmout všechna břemena. Do úplňku každý večer Měsíci děkujte, přání už neopakujte. V den úplňku přidejte poklonu. Výsledkem budete možná hodně překvapeni.

https://www.facebook.com/Prijeti/photos/a.102163594682496/185359763029545/