NOVOLUNÍ - CHCI ŽÍT!

11.03.2021

Novoluní v Rybách nastane 13.3. v 11:21 hodin. Hodně s námi zahýbe, emocemi budeme naprosto fackováni z jedné strany na druhou. Projevy novoluní i úplňků ale zaznamenáváme nejen pár dní před vrcholy, ale i po nich. Co se děje ve společnosti, všichni vidíme.

Jak už bylo řečeno, březen se jeví jako hodně důležitý měsíc. Odehrávají se události, jejichž dopad bude dlouhodobý, zásadní. Na zajímavé počiny se můžeme těšit v dalším měsíci květnu. Před tím ale proběhne zanedlouho rovnodennost, i ta se ukáže, jako důležitá.

Přecházíme do období, které se probouzí. Příroda se začíná znovu hlásit o slovo, vše živé se chystá k akci. Opět zde máme symboliku dnešních dní. Nervozita stoupá, chceme žít.

Ryba je emotivní, vše vyhodnocuje v boji mezi srdcem a hlavou. Nikdy si není jistá tím, co je správné. Jenže v momentě, kdy jistotu konečně získá, jde. Často dokonce trochu bezhlavě. Je ale také mimořádně intuitivní, v hloubi duše ví. Jen se bojí, si právě tohle přiznat. Ráda pomáhá, ale také není příliš extrovertní. Drží se raději v pozadí.

Dávejme nyní na své pocity, budou důležité. Ucítíme jasně, co je správné. Měli bychom si tedy bez ohledu na vše, co je nám předkládáno, jít za tím, co víme. Zároveň ale jednejme opatrně. Boj plodí zase jen boj, násilí opět jen násilí. Tuto cestu bychom si neměli nechat vzít, nikým. Jsme ale schopni si ji prosadit bez negativních postojů. Naopak, ty pozitivní okolí nejen přesvědčí, také uklidní, nám se půjde o to snadněji.

Všímejme si dobře lidí, kteří nám nyní vstoupí do života, sledujme, jak s námi rezonují. Nikdo nám nekříží cestu náhodně, nyní ale můžeme zjistit v zrcadlení druhých, co vše nám vadí, co nemáme zpracované. Ale hlavně, co nás bolí, z čeho máme strach. Strach a úzkost totiž budou emoce, které bychom měli zpracovat prioritně.

Nejspíše vypláčeme potoky slz, budeme se litovat, litovat druhé, litovat čehokoli a kohokoli. Nebraňme se ani těmto projevům, jsou velmi očistné. Dejme tedy průchod všemu, co se v nás dlouho hromadí, ale zkusme tyto emoce zpracovat tak, aby neublížily jinde.

JAK PRACOVAT SE STRACHEM

Strach pramení z přemíry myšlenek, které jsme schopni danému problému dát. Dokážeme potíže nafouknout do obřích rozměrů, aniž by často vůbec započaly. Snadno se pak dostaneme do paniky, což je stav, kdy se mísí několik strachů najednou.

Je důležité neustále čistit mysl, stále nahrazovat negativní myšlenky těmi pozitivními. Hledejme stimuly, věnujme se koníčkům, dělejme často to, co nás naplňuje, baví a uklidňuje. Nevymlouvejme se na nedostatek času, je potřeba si ho na tyto činnosti vyšetřit.

V den novoluní si uvařte čaj z uklidňujících bylin, neslaďte. Po setmění si najděte klidné místo, kde nebudete rušeni. Zapalte libovolnou svíci, nelépe bílou a usaďte se tak, abyste měli výhled do okna, nebo byli oknu, co nejblíže. Vypijte čaj, dýchejte. Snažte se, co nejvíce uklidnit. Požádejte Měsíc, aby vám pomohl, aby vás strachu zbavil (můžete být i konkrétní), aby vám v nadcházejících dnech dodával sílu tak, jak poroste. Poděkujte. Slibte, že budete sami se svými strachy pracovat. Nechte zážitek doznít.

Měsíc má v den novoluní obrovskou sílu, stejnou jako při úplňku (osobně mám novoluní raději, je neuvěřitelně silné, ale také vstřícnější, jak při úplňku, kdy je Měsíc trochu nekompromisní a nesmlouvá).

Vždy, když vás jakýkoli strach přepadne, nekontrolovatelně poroste, zastavte se a ptejte se jasně. Čeho se bojíte a proč? (už tyto otázky, zastavení, velmi pomohou). Nikdy ho nenechte vyhrát. Převahu získáte vždy, kdy ho nenecháte vás přerůst, ale začnete se s ním domlouvat na samotném začátku. Prakticky vždy dostanete odpovědi, se kterými můžete nadále pracovat.

Strach je emoce, které se zbavit nejde nikdy zcela. Nakonec, ničeho se nebojí jen psychopatické osobnosti. Můžeme ale z této emoce udělat přítele, někoho, kdo tu s námi sice bude, ale zároveň se nebude chtít převyšovat.