Negace - očista

06.01.2020

Čištění prostor od negací

Často se stává, že v místě, kde žijeme, nebo pracujeme je "nedýchatelno." Cítíte se špatně, podrážděně, máte zdravotní problémy. Někdy se tak chovají i členové rodiny, nebo spolupracovníci. Je jasné, že se zde zrovna pozitivní energie nenacházejí.

Taková místa mohou být prosycena negativními informacemi od nás samotných, od členů domácnosti nebo příchozích. Mohou tu být ale energie dlouhodobě ukládáné stran našich předků nebo událostmi, které tu proběhly.

Je několik možností, jak se pokusit takové energie odstranit, pravda je, že někdy pokusy selhávají, protože síla takových negací je obrovská. Pak je lepší místo opustit. Ale za pokus to stojí vždy.

Nemusí to být vždy mág nebo kněz, který se pokouší z prostor odstranit negace. Některé rituály jsou velmi jednoduché a zvládne je každý.

ŠALVĚJOVÝ DÝM

K rituálu potřebujeme sušenou šalvěj ( lze použít i myrhu nebo jalovec ) a kadidelničku ( pokud nemáme, postačí starý plechový hrníček ) a pokoru.

Šalvěj nasypeme do kadidelničky ( nebo do hrníčku ) a zapálíme. Mírně do ní foukáme, aby dýmala. Je potřeba velká opatrnost, aby žhavé kousky nelítaly všude kolem. Pak bychom totiž místo prozářeného prostoru mohli získat jen spáleniště. Můžeme použít speciální uhlíky, určené právě pro vykuřování.

Když šalvěj hodně dýmá, obejdeme všechny místnosti, kde se pohybujeme, včetně toalety a koupelny. Každou místnost necháme prosytit dýmem a představujeme si, jak je prozářená světlem.

Po skončení necháme dým působit - zhruba čtvrt až půl hodiny. Pak vyvětráme. Někde není potřeba, dým se v prostoru rozplyne sám. Pokud se tak stane, je to znak toho, že místo je naprosto v pořádku. Tam, kde se dým drží a "sedí," je velmi náchylné právě k shlukování negací, které se šíří do dalších prostor. Pak je dobré rituál, hlavně v těchto místnostech, opakovat.

Získáme tak prozářený prostor, kde se skoro okamžitě cítíme lépe a také se lépe spí.

KŘIŠŤÁLOVÁ CLONA

Zajistíme si křišťálové kameny, mohou být i surové, neopracované. Potřebujeme jich tolik, kolik máme místností.

Kameny očistíme - necháme v solném roztoku zhruba půl hodiny a poté necháme působit sluneční paprsky či vliv měsíce ( vždy úplněk ). Takto očištěné kameny položíme do každé místnosti do rohu, který je nejblíže k východu. Při pokládání si opět představujeme prozářenou místnost.

Kameny necháme působit, ale je nutné je každý den prohlížet. Pokud křišťál změní strukturu ( popraská ) nebo barvu ( zešedne ), je nutné takto poškozený kámen odebrat a vložit do země. Vyměníme hned za nový.