Magie tarotu

06.01.2020

Magie tarotu

Kdy vlastně tarot vznikl, není docela jasné. Původ tarotu se připisuje v některých případech dokonce i bájné Atlantidě. Ale také starému Egyptu. Jedná se o velmi starou věštěckou i magickou pomůcku, která je dodnes oblíbená a také hojně zastoupená jak mezi věštci, tak mágy. Existují stovky druhů tarotu. Úzce spjat je s židovskou kabalou.

Původně měl tarot 86 karet, nyní balíček obsahuje karet 78. Z toho je 56 karet tzv. nižších, čili malá arkána a 22 karet tzv. vyšších, čili arkána velká. Někteří věštci používají jen velkou arkánu.

Tarot je tak velmi variabilní a pravda je, že k magii proto také opravdu vhodný. Dá se používat samostatně, ale i kombinovat s jinými kartami nebo dalšími věštěckými či magickými pomůckami. Jeho síla je obrovská. Kouzla proto také mají rychlý účinek.

Díky variabilitě tarotu záleží na věštci, jakým způsobem karty pojme. Přestože existují návody na používání tarotu, každý věštec si výklad upravuje sám. Jsou v něm zastoupeny všechny čtyři živly a obecně platí, že hole znamenají oheň, meče vzduch, poháry vodu, disky nebo pentakly zemi. Jednotlivé živly jsou pak přiřazovány ke znamením zvěrokruhu ( oheň - střelec, beran, lev; voda - rak, štír, ryby; země - býk, panna, kozoroh; vzduch - vodnář, blíženci, váhy ). Ale jasně dané zde není vůbec nic. Čili i zařazení živlů pod jednotlivé významy určuje věštec sám.

Z věšteckého hlediska dále tarot zastupuje obě části těla a to jak fyzického, tak mentálního. V časoprostoru tak neopomíjí vůbec nic. Výklad i magie se tak zaměřují na obě hlediska, proto je tarot spíše o cestě a možnostech tazatele, než o tom, že je něco striktně dané.

Karta dne

Z balíčku, který důkladně zamícháme a jedním sejmutím přeložíme, vytáhneme jednu kartu. Tato karta určí, jaký bude nedcházející den. Jedná se o skvělý způsob, jak se s tarotem seznámit. K tomuto rituálu můžeme použít jak velkou arkánu, nebo celý balíček, kde jsou zastoupeny arkány obě.

Tarot jako amulet

Tarotovými kartami lze podpořit jednotlivé situace. Vybrané karty pak nosíme přes den u sebe, v noci ukládáme pod polštář nebo matraci. Baliček rozdělíme na malou a velkou arkánu. Pro každou situaci vybíráme dvě karty. Základní - arkána velká a podpůrná - arkána malá.

Láska: Milenci + eso pohárů

Mateřství: Císařovna + páže holí

Peníze: Viselec + eso pentaklů, disků

Prosperita: Hierofant, Velekněz + osm pohárů

Rodinna a rodinné štěstí: Císařovna + deset pohárů

Úspěch v podnikání, v práci: Slunce + deset pentaklů, disků

Úspěch ve studiu: Mág + sedm pentaklů