Magie svící

06.01.2020

Magie svící

Magie svící nebo také svíčková magie je poměrně mladá. Její využití je všestranné. Ostatně, již samotné zapálení svíce je vlastně magický úkon.

Svíčková magie má vzhledem k možnostem nejen škály barev svící, ale i tvarů, velmi široké využití. Má ale i svá pravidla.

Svíce by se měla použít jen jednou pro konkrétní rituál. Měla by zcela dohořet, nebo být uhašena zhášedlem. Zapalovat se doporučuje buď zápalkami, zapalovačem nebo dřevěnou tyčinkou. Využívají se svíce barevné, různě tvarované, ale nejvíce cenněné jsou ve svíčkové magii svíce ze včelího vosku.

Barvy svící:

Bílá svíce: čistota, mír, ochrana

Zelená svíce: štěstí, hojnost, bohatství, plodnost, trpělivost, rozkoš

Červená svíce: zdraví, síla, vášeň, sex, konflikt, odvaha, optimismus, sebedůvěra

Růžová svíce: láska a romantika

Černá svíce: ztráta, smrt, změna

Modrá svíce: ochrana, inspirace, zdraví, soucit, okultismus

Stríbrná svíce: ženskost, inspirace, jasnozření

Zlatá svíce: mužnost, kariéra, duchovní moudrost

Barvy svící pro jednotlivá znamení:

Beran: červená

Býk: tmavá červená

Blíženec: oranžová

Rak: hnědá

Lev: zelená

Panna: žlutá

Váhy: světlá zelená

Štír: modrá

Střelec: světlá modrá

Kozoroh: černá

Vodnář: fialová

Ryby: světlá červená

Příprava rituálu:

Obecně platí, že pro kouzla, kdy se chceme něčeho zbavit, cokoliv zahnat, vybíráme dny ubívajícího měsíce. Pokud chceme cokoliv podpořit, zlepšit, posílit, vybíráme dny přibývajícího měsíce.

Nejlepší denní doba je po západu slunce. V době, kdy měsíc pluje po nebi. Pro začínající mágy není vhodná půlnoc.

Rituál pro lásku:

Připravíme si červenou nebo růžovou svíci větší, několik menších, mohou být čajové ve stejné barvě. Oblékneme pohodlný oděv, nejlépe z plátna nebo bavlny v bílé barvě. Z malých svící vytvoříme kruh. Vstoupíme do kruhu ze svící, které zapálíme. Větší svíci držíme v úrovni očí, vizualizujeme přání a odříkáme následující formuli:

V lásce mé nechť síla trvá,

má láska je jak voda živá.

Kdo pít ji bude, ruku v ruce se mnou půjde,

srdce plamenem hoří, všechny překážky zboří.

Po odříkání formule zapálíme velkou svíci a vizualizujeme do plamene. Představujeme si, jak posilujeme stávající lásku nebo novou přivoláváme.

Pozor při vizualizaci konkrétního člověka. Pokud si nejste zcela jisti tím, že i on má stejné city, jedná se o ovlivňování mysli toho druhého, což by se mohlo vymstít.

Svíci necháme dohořet na místě, kde nemůže nic vzplát. Pokud ji musíme nechat bez dohledu, raději ji zhasíme zhášedlem. Plamen nesfukujte.

Je dobré nechat svíci hořet nějakou dobu pod pečlivým dohledem a počkat, až zteče vosk, který vytvoří pod svící obrazec. Svíci postavíme na větší talíř pro tyto účely. Tvar, jež se vytvořil pod svící něco znamená, dobře si jej tedy prohlédneme. V symbolu bude jasné, jak úspěšní jsme byli. Stečený vosk pak můžeme uložit do bílého ubrousku a nosit u sebe jako talisman, dokud nebudeme s výsledkem rituálu spokojeni.