Magie run

06.01.2020

Magie run

Zůstala v zapomenutí, aby znovu povstala a sloužila. Magie run má zajímavou minulost. Používali ji již staří Keltové a dnes se jí přikládá poměrně velká důležitost. Mágové, kteří se zabívají runami, dovedli své umění k dokonalosti.

Obecně se pokládá za poměrně složitou, protože mágové přihlíží k ročnímu období, postavení slunce na obloze, ale i k lunární fázi. Mág musí být mistr nejen v ovládání run jako takových, ale také písma a čtení.

Bývá i často zneužívána okultisty. Inspirován runovou magií byl například Hitler, který rád používal černé praktiky, jako je nekromantie, kdy se věštilo na hrobech v rámci komunikace s mrtvými. Základem byla kniha "Tajemství run," která vyšla v roce 1908 a kterou se právě nacisté inspirovali. Některé znaky také převzali. Jednalo se například o známou svastiku - hákový kříž, kdy tento znak slouží hlavně k ochraně osudu, ale také znak SS je zdvojená runa Slunce. Jak může dopadnout zneužívání magie, je právě Hitler zářným příkladem.

Má tedy svou slunnou i temnou stránku, ale opět záleží jen na tom, jakým způsobem ji mág používá. Runové písmo je prostě velmi oblíbenou formou věštění.

Magie run nikdy nebyla zcela přesně popsána. Jedná se o záležitost jednotlivých mágů, jakým způsobem dokážou runám porozumět a také je prezentovat.

Runové symboly

Runa se skládá z ohně a ledu. Oheň je runa Kenaz, led runa Isa. Ostatní runy rozložit k těmto dvěma.

Runy by měly být vyryté do kusu dřeva nebo kamene. Hází se pak na čisté plátno. Je to jen základ toho, jak jsou runy zhruba používány. Vše ostatní je na samotném mágovi, který má svůj osobitý výklad.

Runa dne

Tímto výkladem se lze s runami nejlépe seznámit. Z runového sáčku vyjměte ráno pro konkrétní den jednu runu. Jejím přečtením pak můžete určit, jak bude váš den vypadat.

Síla amuletů

Obecně platí, že runy mají velmi silný ochranný a užitný charakter. Velmi často se z run vyrábí amulety pro každou příležitost. Přinášíme jednotlivé významy některých run.

GYFU - runa pro šťastné spojení a to jak po citové, tak i po materiální stránce.

DAGAZ - dává sílu začít znovu

BERKANA - posílení energie, nové myšlenky, rozvoj obecně

VUNJO - soustředění, klidné myšlení, vhodná ke zkouškám