Magie rostlin

06.01.2020

Magie rostlin

Jedná se o prastarou magii, která je také nejvíce uplatňována. Žádná magie by neměla být provozována bez rozmyslu, ale právě u magie rostlin to platí obzvlášť.

Bylinkářství je vlastně druh magie, kdy se používá hlavně k podpoře zdraví, ale také dalších věcí. Její dokonalá znalost je nutná, byliny mohou jak pomoci, tak i velmi ublížit. A to jak v přímém podávání, tak v magických rituálech.

Přesto je pokládána za velmi jednoduchou. Bylinkáři i mágové by ale měli mít dokonalé znalosti jak o rostlinách samotných, tak o síle energií země, odkud pochází. Rozhodně patří mezi ty nejsilnější.

Někteří bylinkáři magii používají i k tomu, aby byliny zaříkávali. Jejich účinek tak je mnohem silnější a rychlejší. Magie černá pak mohla díky rostlinné magii velmi snadno i zabíjet.

Každý mág, pokud tento druh magie používá, by měl být nejen dokonale chráněn, ale také pracovat s rozmyslem a náležitou pokorou. Před započetím rituálu i po jeho skončení je důležité pokorně poděkovat. Mág se s prací s rostlinami nesmí bát, musí si být jistý a nepochybovat o účincích. Jinak by mohl být krutě potrestán.

Při úkonech magie rostlin by měl mág mít dále oblečení z přírodních materiálů, které velmi dobře doplňuje a posiluje rituál samotný.

Mágové v magii rostlin také dbají na to, v jakou denní dobu a lunárním postavení jsou sbírány. Rostliny určené k magii jsou zvláštně uchovávány, kdy se ctí konkrétní pravidla pro tu či onu rostlinu.

Rostliny jako amulety

Jestliže si vyrábíme rostlinné amulety, je důležité, abychom byli u rituálu sami, nikým a ničím nerušeni. Měli bychom být v klidu a soustředit se dobře na to, co děláme.

Sáčky na rostiny vyrábíme sami, pouze a jen z přírodních materiálů jako jsou len nebo bavlna, nejlépe bílé barvy nebo v barvě bylin, které se chystáme použít.

Sáčky mají mít čtvercový, trojúhelníkový nebo kruhový tvar. Mohou být nošeny na těle, blízko těla ( například v kapse ), nebo zavěšeny v místnosti. Velikost sáčku by měla být přizpůsobena množství zhruba jedné čajové lžíci bylin.

Byliny pro lásku: astra, bazalka, citroník, broskvoň, heřmánek pravý, hrách setý, rozmarýn, myrta,kopr, kosatec, lékořice, levandule.

Byliny pro peníze: granátovník obecný, pšenice, puškvorec, borovice lesní, mák setý, kostival lékařský, pohanka, brčál menší, bazalka pravá, pohanka.

Byliny pro zdraví: slunečnice, pelyněk černobíl, puškvorec, routa vonná, andělika lékařská, pelyněk černobíl, bez černý, břečťan popínavý, bedrník obecný, dub letní, heřmánek pravý. ( Pokud máme hodně podlomené zdraví, je dobré byliny každý týden měnit )

Byliny pro štěstí: jetel, jahodník, jeřabina, majoránka, borovice, granátovník obecný, pšenice, puškvorec, zázvor.

Byliny pro plodnost: slunečnice, mrkev, borovice lesní, brukev, líska, mák, hloh, okurka, ořechy, myrta, muškát pšenice.

Byliny proti pomluvám: jilm plavý

Byliny k odnaučení kouření: lékořice