LETNÍ SLUNOVRAT - ODKRÝVÁNÍ

20.06.2022

21.6. v 11:13 hodin nastává letní slunovrat. Keltský svátek Litha, zasvěcený Bohyni Matce, patřil mezi nejdůležitější v roce. Slunce je na samém vrcholu, nastává nejdelší den v roce. Nejplodnější, nejteplejší, nejvstřícnější část roku byla mohutně oslavována. Na počest Slunce hlavně ohněm, který jej oslavoval a měl podpořit jeho sílu.

Dosud skryté bytosti přírody vycházely ven a ukazovaly se lidem. Pokud byly potkány v náladě dobré, bylo možné soudit, že nám chtěly pomáhat. Pokud ale nebyly dobře naladěné, aby neškodily, bylo potřeba si je udobřit a různě předcházet.

Doba, ve které se nacházíme, ale přichází se zcela jasným poselstvím pro nás všechny. Neskutečně silné energie budou slunovratem umocněny ještě více. Slunce na Zemi dodává nejen obrovské množství světla, ale především moc plnou té největší a nejčistší lásky. Bude doslova viditelná, její síla se odrazí všude a všem, jen ne vždy stejnou měrou.

Zbytky temnoty nebudou podpořeny tím, čím žijí. O to více se budou snažit, protože živeny jsou nyní naprostým zoufalstvím. Na druhou stranu umocněná láska může snadno odrazit jakýkoli útok už jen tím, že prostě bude. Velmi tedy bude záležet na rozložení sil.

Přestože Keltové byli Lithou povzbuzováni k výkonům a nutnosti čerpání další životní energie, nyní se doporučuje spíše přihlížet a sledovat dění. Zbytečná snaha o cokoli může spíše uškodit, než pomoci. Energie by měla být vydaná velmi střídmě a také promyšleně. Napoví srdce, nyní více než kdy jindy.

Slunovrat je časem odhalování. Není divu. Na světlo se nyní dostane úplně vše, co potřebujeme vidět a znát. Jasně rozpoznatelné bude jak světlo, tak tma. Vytvoří se jasná hranice, která umožní každému naklonit se tam, kde být chce.

Nejspíše naposledy dostáváme šanci se rozhodnout. Gaia i vesmír ve své láskyplnosti dávají ještě jednu možnost prohlédnout a dát svému životu šanci. Zároveň ale nabádá, nezabývat se přesvědčováním. Není čas a není ani možné používat násilí, byť s tím nejlepším možným úmyslem.

Rozhodovat budou další měsíce, nyní je čas příprav. Na paměti bychom měli mít, že zloba i když pod rouškou světla, je stále jen zloba. V lásce negativní emoce neexistují. A jen láska bude zohledňována.

SLUNOVRATOVÉ RITUÁLY

Vše, co bylo vykonáno na slunovrat, mělo pro Kelty obrovský význam. Některé tradice se dochovaly a některé jsou znovu oživovány. Jsou v těchto časech brány jako velká pomoc při směrování těch nejlepších energií na konkrétní záležitosti i místa.

Magický věnec

Nachystejte si březové, nebo vrbové proutí (stromy jsou nyní v plném rozpuku, berte velmi opatrně, dovolte se stromů), ze kterého vyrobíte základ pro věnec. Abychom ale stromy ušetřili, můžeme si základ pro věnec, tedy korpus vyrobit ze slámy nebo si ho v této podobě i zakoupit. Je potřeba dbát na to, aby korpus byl čistě přírodní. Věnec ozdobte letními květinami. Zavěste do věnce runu dle vlastního výběru, nebo pentagram (cípem nahoru). Věnec zavěste na vstupní dveře. Květiny můžete nějakou dobu rosit, nebo je nechat uschnout ve věnci. Jejich moc zůstává stejná. Až se vám bude zdát věnec méně vzhledný, zavěste nad vstupní dveře dovnitř příbytku, odstraňte až při slunovratu zimním. Přitáhnete si moc Slunce až do domu.

Vztyčení menhiru

Vyberte kámen, je jedno, jak velký. Kámen by měl být vybrán o letním slunovratu a to intuitivně. Dejte si na hledání dostatek času. Až kámen vyberete, zvolte místo, kam ho umístíte. Opět vybírejte intuitivně. Můžete zvolit vlastní pozemek, ale i místo v přírodě. Po vybrání místa by měl být kámen zapuštěn z jedné třetiny v zemi. Menhir vztyčený za slunovratu má magickou moc. Chrání, dobíjí energií, může zprostředkovávat komunikaci s jinými světy. Přitahuje bytosti, které můžete kontaktovat.

Pokud nemáte možnost vztyčit menhir mimo domov, je možné si obstarat malý kámen i domů. Vyberte vhodný květináč a naplňte ho zeminou. Vybraný kámen vložte do zeminy a květináč s kamenem pak intuitivně umístěte.

Sedmero bylin

Do Svatojánské noci (23.6.) nasbírejte sedm bylinek (třezalka, řebříček, bezinka, heřmánek, kontryhel, sporýš a kopřiva). Bylinky večer o Svatojánské noci svažte provázkem (nelépe lněným, ale může být jakýkoli jiný přírodní materiál) a opláchněte ve vodě, která proudí (potok, řeka). Svazek s bylinkami pak zavěste nad vstupní dveře. Můžete je tam ponechat celý rok. Chrání byt a přináší požehnání.

Pokud nemáte možnost provádět rituály a chcete slunovrat oslavit i tak, zcela postačí Slunci poděkovat. Nejlépe v čase, kdy vrcholí. Postavte se Slunci tváří a poděkujte za jeho sílu a práci. Jeho moc je nyní skutečně velká.

S láskou Naďa