KVĚTNOVÉ VYHLÍDKY

01.05.2023

Pokud cokoli nejde podle našich představ, je potřeba se zamyslet, kde my sami buď děláme chybu, nebo máme vnímat znamení, s čím pracovat. Rádi se vyhýbáme vlastní zodpovědnosti a rádi hledáme chybu v druhých, v zásahu osudu, tedy tam, kde většinou není. Jenže pak se vystavujeme nebezpečí, že tyto situace se budou nejen opakovat, ale i sílit. Nikdy se nic neděje náhodně, a pokud jsme umíme obrátit pozornost jiným směrem, tento jednoduchý akt nám může změnit celý život.

Ryby: 21.2. – 20.3.

DEVĚT POHÁRŮ – zázraky nejsou nic, co by se dělo jen výjimečně, co nemůže být zcela běžné. Když máme víru a také přání, vesmír je ochoten poskytnout dokonalý dárek, naservírovaný na zlatém podnosu. Jsme jeho děti, miluje nás a nikdy nás nenechává napospas, nikdy nevymýšlí žádné intriky. Jeho energie je zcela opačného rázu, a jestli máme víru v tohle umění a nastavení, umí se skutečně rozdat na všech úrovních našeho života.

Beran: 21.3. – 20.4.

KRÁL HOLÍ – není nic špatného na tom, chtít uspět a být vidět. Potřeba je jen hlídat, zda si za svým jdeme ve jménu hlasu srdce, nebo nás vede touha po mamonu či moci. Právě srdce zná a ví, jakou rychlostí a jakým směrem se máme dát. Vidina světských věcí je nejen pomíjivá, ale snadno rozpoznatelná v prostoru. Pak se nemůžeme divit, že sice můžeme dostat, ale také rychle pozbýt. Srdce umí všechno, co získá, také udržet.

Býk: 21.4. – 21.5.

CÍSAŘ – každý z nás se jistě setkal s názory ostatních na to, co chceme a kam jdeme. Můžeme být neustále ubezpečováni, že naše cesta není správná, je dokonce i troufalá. Ale jen my sami víme, zda máme skutečnou sílu, zda máme správné a zdravé chtění, zda k nám nepromlouvá naše vlastní duše. Pak nezbývá než ukázat, že se ostatní mohou ve svých názorech mýlit. Nebo třeba ne, ale pro nás se jedná o důležitou zkoušku v rámci vědění a poznání.

Blíženci: 22.5. – 21.6

RYTÍŘ POHÁRŮ – dokážeme plně naslouchat našemu nitru? Dokážeme věřit, že tam je nejlepší možná cesta? Když budeme neustále hledat důvodu, proč ne, může se stát, že se tato cesta nadobro uzavře a nám nezbude, než se točit v kruhu toho, co nechceme, co nás dokonce ničí. Jenže všichni máme možnost volby a není tedy možné svádět náš výběr na někoho jiného. My jsme páni svých životů a vždy jimi budeme.

Rak: 22.6. – 22.7.

ĎÁBEL – jsme velmi snadno schopni uvěřit, že cokoli ostatní považují na nesprávné, tak takové skutečně je. Příliš snadno přijímáme jakékoli dogma jen proto, že je prostě již prakticky zakořeněné a dané. Skutečná revoluce a to i ta vnitřní často znamená, že se umíme na tohle všechno podívat i jinýma očima. Pak je stejně snadné zjistit, že možná celý život žijeme ve lži. Vlastní úsudek a vlastní pohled je proto velmi, dokonce převelmi důležitý.

Lev: 23.7. – 22.8.

VŮZ – jestli se chceme dát svou vlastní cestou, chceme jít za hlasem srdce, měli bychom vědět, že za takové jednání přebíráme také vlastní zodpovědnost. Mohou nás potkat překážky, můžeme dokonce měnit směr. Ale život už je takový. Chystá překvapení proto, aby nás tvaroval, aby nám neustále připomínal, co je pro nás skutečně to úplně nejlepší. Jenže právě jen díky naší vlastní cestě jsme schopni tohle všechno skutečně poznat a pochopit.

Panna: 23.8. – 22.9.

ESO PENTAKLŮ – skutečné bohatství není v naprosté většině o penězích. Pro někoho možná klišé, ale také stálá a neměnná pravda. Dítě nepotřebuje peníze, aby se cítilo naprosto skvěle, aby vědělo, že má vše. Tvor, který je stále ještě napojen na opravdové božství, je také naším učitelem. Dokáže ukázat a naučit, v čem skutečně bohatý život spočívá. Že jsme schopni se obklopit dokonalým štěstím a vůbec k tomu není potřeba tučné konto.

Váhy: 23.9. – 23.10.

SVĚT – skvělou příležitost je potřeba také ihned uchopit. Dobrým pozorováním toho, co se kolem nás děje, se velmi vyplatí. Nebo třeba jen vyslat přání a počkat si, až prostor vytvoří podmínky pro to, co si přejeme. Laskavý vesmír pracuje neustále, bez přestávky a nyní je připraven obzvláště. Je čas jít do světa a přesně tam, kde bychom chtěli být. Když ne dnes, tak kdy? Jistoty neexistují, jsou stejně jen pouhou iluzí, která nás poutá na místo.

Štír: 24.10. – 22.11.

KRÁLOVNA HOLÍ – je čas se umět podělit a poslat do světa naše znalosti a dovednosti. Tím, že je budeme sdílet s jinými, že ukážeme světu, co umíme, se vrací v umocněné podobě. Jen díky tomu mohou růst ostatní a nám pomáhají nezaniknout. Neustále se potřebujeme navzájem, přestože jsme schopni až hystericky bránit to, co je naším vlastnictvím. Umět poslat naši energii na správné místo znamená, že proudí a žije, rozpíná se a roste.

Střelec: 23.11. – 21.12.

ČTYŘI PENTAKLŮ – snaha o to mít neustále věci pod kontrolou, vyčerpává a ubíjí. Alespoň občas je dobré si vyzkoušet, zda není lepší nechat dění osudu. Je schopen se postarat, dokonce lépe než my sami. Umí najít cestu podstatně rychleji a vede přímo, nechce se zdržovat. Strachem, že nám cokoli uteče, cokoli nezvládneme, docílíme často právě toho. Myšlenka je mocná energie, je přáním i v případě, že nejsme zaměřeni zrovna na to, co skutečně chceme.

Kozoroh: 22.12. – 20.1.

POUSTEVNÍK – vždy, když se dostaneme do úzkých, nebo jen do slepé uličky, je dobré se umět zastavit a rekapitulovat. Hledat překotně cestu ven, není dobrým řešením. Dost často se stává, že se ani neobjeví a jsme v ještě větší panice. Osud neustále posílá sdělení a zavřené dveře znamenají, že někde být nemáme, nebo není vhodná doba. Když se následně umíme v klidu rozhlédnout a připustit si, že můžeme jít i jinudy, některé dveře se vždy otevřou.

Vodnář: 21.1. – 20.2.

KRÁLOVNA MEČŮ – nasazování masky a přetvářka mohou sice nějakým způsobem chránit před okolním světem, ale zároveň tím popřeme vše, co je naše. Nitro se uzavírá a přestává k nám mluvit. Žijeme pak jen ten okolní svět a zbavujeme se možnosti vlastního rozletu. Odkrytím získáme zpět to, co je naší podstatou. Kolem nás se pak postupně vytvoří okruh těch nejlepších lidí. Dostaneme se na ta nejlepší místa. To všechno jen a jen pro nás.

S láskou Naďa