IMBOLC - ÚKLID V NÁS

02.02.2022

Na Hromnice o hodinu více. Všichni asi známe tuto pranostiku. Křesťanský svátek, kdy se svěcely svíce - hromničky, aby ochraňovaly domovy před blesky a jeho důsledky, pochází z keltského Imbolc.

Zima pomalu odchází, je stále více světla, přicházejí teplejší dny, které budou ve znamení probouzející se přírody. Uhasí se zimní ohně, které právě světlo a teplo dodávaly, zapalují se ohně nové, které znamenají nové začátky a podpoří slunce v jeho síle.

Svátek byl ve znamení úklidu. Vše staré muselo pryč, prostor byl připraven pro nové věci. Tento úklid by měl ale být zaměřen především na naše nitra. Nepotřebné programy, myšlenky, ale i našeho nastavení, našich zvyků.

Letošní Imbolc bude důkladný. Zažijeme úklid, jaký nemá v historii obdoby. Pokud chceme být na tuto dobu dobře připraveni, měli bychom začít u sebe. Je důležité být připraven na vše, co nejen úklidem objevíme, ale také na to, co do uklizeného prostoru začneme opět dávat.

Zevnitř ven. Tímto heslem bychom se nyní měli řídit. Není zcela podstatné, co všechno probíhá vně, protože všechno to, co bude následovat, bude také záležet na tom, zda jsme skutečně čistí a připravení všechny tyto změny přijmout. Jít jim dál naproti a vytvářet tak zcela nový svět. Lepší a vstřícnější nejen pro lidi, ale hlavně pro přírodu. Na ní totiž bude záležet, zda nás všechny nasytí, ochrání a nechá přežít.

Je skvělé očistit příbytky. Nejen je uklidit, ale také narovnat energie. Pokud bude pozitivní prostředí kolem nás, lépe se budeme orientovat i v nás samotných a obráceně. Nejbližší okolí je nejdůležitější. To pak bude vytvářet prostor i pro okolí širší.

  • Uklizený příbytek vykuřte vhodným vykuřovadlem, je možné použít cokoli, osobně nedám dopustit na bílou šalvěj
  • Obejděte místnosti zapálenou bílou svící, představte si, jak do všech prostor vnášíte světlo
  • Použijte očistnou hudbu (na Youtube je nepřeberné množství možností), kterou v každé místnosti necháte nějakou dobu znít
  • Noste u sebe křišťál, který čistí, umístěte jej i do svých příbytků

Svátek je zasvěcen bohyni Brigit. Bohyně ohně přichází v noci, aby prozářila co nejvíce tmy. Bílou holí ťuká do země a probouzí první rostliny.

  • Zasaďte semínko jakékoli rostlinky. Pokud ji zasadíte doma do květináče, použijte takový, který dýchá, tedy hliněný. O rostlinu se pečlivě starejte. Co nejčastěji na ni mluvte, nejlépe denně, říkejte jí jen hezké věci. Možná budete nejen překvapeni výsledkem, ale je dost možné, že se dočkáte i odpovědi

Bohyně Brigit uzdravuje vše nemocné, pomáhá jí v tom had, kterého má obtočeného kolem hole.

  • Až budete chtít uzdravení, zapalte bílou svíci a přivolejte Brigit na pomoc. Pamatujte, že byste ale měli také vědět, proč danou nemoc máte, jinak přijde jiná, možná ještě horší. Je tedy dobré slíbit, že budete se svým blokem a následným sdělením těla pracovat

Při svátku Ibolc je dobré mít plány. Jejich splnění nebude nic stát v cestě, pokud jim ale také půjdeme naproti. Je velmi nakloněn všem změnám, proto je dobré využít jeho síly.