EGO

22.01.2020

Běžně máme za to, že lidé, kteří se neustále povyšují, jednají arogantně, mají tendence být bezohlední, že právě oni mají silné a velké ego. Svým způsobem je to i pravda.

Jenže právě takový člověk vůbec neumí se svým egem, svým JÁ pracovat. Hledá neustále způsoby, jak sám sobě dokázat, že za něco stojí, že je uznávaným, že si dokáže zjednat respekt. Musí se stále snažit, ohlížet se, sledovat bedlivě okolí, jestli má jeho snaha nějakou odezvu.

Ego je ale naše vnitřní síla, láska, smíření se s vlastní osobou a naprosté přijetí sebe samého. Člověk se silným egem září, nemusí si nic dokazovat. Zná se dobře, dokonce tak dobře, že tahle ohromná síla vlastní osobnosti umí zasáhnout i široké okolí. Miluje všechno a všechny bez ohledu na to, že může být někde zraněn. Ví moc dobře, že každé zasažení této mocné síly je schopen ustát a jít životem dál, aniž by utrpěl vážná poranění. Ochrana takové osobnosti je totiž natolik mocná, že žádná vážná zranění ani nehrozí. Ano, svým způsobem je i obávanou osobou. Ale jen proto, že neexistuje zbraň, která by ho mohla zničit. Nutně tedy nemusí být všude oblíbený.

Zároveň ale ani nic takového nehledá. Každý jedinec, který je v opozici, je totiž i učením. Učením toho, kde na sobě může ještě dál pracovat, zjistit, kde má ještě další skryté rezervy, aby mohl postupně zářit i pro ně.

Pokud již někdy hledá, kde své světlo, svou záři ještě doplnit, hledá vždy jen u sebe. Pochopil, že nikde jinde, než u sebe ani nenajde. Svou sílu čerpá z Vesmíru, z té nejkrásnější a nejčistší energie všude kolem. Tu pak využije pro intenzivnější zahoření.

Najít tuto mocnou sílu a umět s ní pracovat, znamená, vrátit se zpět na začátek. Vzpomenout si, odkud jsme vzešli. Všichni bez rozdílu jsme na svět přišli obklopeni láskou, kterou někde uvnitř toho maličkého tělíčka máme a dobře o ní i víme. Platí i v případě, že milující rodiče na nás nečekají. Jenže i když se milujícímu páru narodíme, stejně jsme zde hlavně proto, abychom prošli důležitou zkouškou. Zkouškou toho, zda jsme buď schopni tohle silné světlo udržet, nebo ho při ztrátě umět zase najít.

JAK NAJÍT SVÉ SVĚTLO?

V klidu se usaďte na pohodlné místo, kde nebudete rušeni. Je dobré toto cvičení opakovat, proto je i dobré, najít hodinu, kterou nebudete měnit. Není ale nutné dodržovat jakýkoli řád, ten může jen urychlit naši snahu.

Dýchejte pravidelně, soustřeďte se na hrudník. Vnímejte pravidelnost svého dechu. Vyčistěte hlavu, myšlenek si nevšímejte, zároveň je ale ani nezahánějte.

Zaměřte se na svůj hrudník, oblast, kde máme srdce. Najděte malé světýlko, které tam intenzivně září. Je tam vždy k nalezení. Soustřeďte se na toto světýlko, které se budete snažit zvětšit. Chvíli si s ním jen tak pohrajte. Zvětšujte ho, zmenšujte, všimněte si, jak na vaše pokyny reaguje. Když zjistíte, že ho máte zcela pod kontrolou, zvětšujte ho postupně na úroveň, kdy vás zcela obklopí. Všimněte si, jak záříte, jak vás ta obrovská a mocná záře obklopuje. Je intenzivní, hřejivá, láskyplná, dokonalá. Tento moment udržte tak dlouho, jak jen chcete. Po skončení nezapomeňte poděkovat za úžasný zážitek.

Pokud budete cvičení pravidelně opakovat, jste schopni své světlo aktivovat trvale.