CO NÁS ČEKÁ?

30.01.2023

Máme po volbách, díky za to, ale situace se zatím ne a ne uklidnit. Nadávky už moc nefungují, tak jsme se zaměřili na strašení. Nejlépe válkou. Ta nakonec vládne světem, byť je kolem nás naprostý klid a mír. Jenže co, kdyby?

Vyděšená paní se mi podívala do očí a nemohla pochopit, že v těch mých strach není. "Vy se nebojíte? Máte mladé syny, vždyť půjdou do války! Vláda rozhodla a teď už jí nic nezastaví!" Při takovém sdělení naskočí jednomu husí kůže. Ne z války, ale z paní. Ten strach, který měla, byl tak obrovský, že jí jde teď nejspíš o život. Kolik toho vydrží tak zatížené srdíčko? Navíc z informací, které jsou naprostým nesmyslem.

Spoléhám už velmi dlouho na zcela jiné zdroje informací než na ty, kterých se nám běžně dostává. Spoléhám na ně z toho důvodu, protože mám prostě tu nejlepší zkušenost. Zatím mi totiž nikdy nezalhaly. Nemají zapotřebí klamat a mlžit, tyto zdroje nikdo neovládá ani nefinancuje, takže by z toho vůbec nic neměly.

Tyto zdroje jsou navíc tím nej poznáním. Protože je sleduji dlouho, vím, že byť je nám toho mnoho předkládáno, skoro nic už není pravdou, jen se tak tváří. Naučila jsem díky tomu pro mě podstatnou a zároveň jednoduchou věc. Spoléhám jen na svůj ověřený zdroj a vše ostatní, co se ke mně dostává, beru opravdu s hodně velkou rezervou. Často dokonce úplně přejdu.

Měli bychom si uvědomit, že právě sledujeme pád toho, co budovaly celé generace několika rodů. Pečlivě a s důkladností vytvořily to, co skvěle fungovalo skutečně hodně dlouhé roky, dost možná celá tisíciletí. Najednou se musí dívat, jak se jim dlouholetá práce bortí pod rukama, co víc, ztrácí na důležitosti. Jejich posty už skoro nic neznamenají, jejich jména vzbuzují odpor místo uznání. Za pár chvil už jim nezbude vůbec nic.

Zkusme se do takových bytostí vcítit. Není přece vůbec divné, že hodlají udělat všechno, úplně všechno, co může ten pád alespoň zbrzdit. Určitě jsou si vědomi, že naprostý krach je neodvratitelný, ale každá minuta navíc, je pro ně doslova pokladem.

Tihle lidé nemají sice mnoho možností, ty jim byly dávno odebrány. Těží tedy z jednoduchých věcí, které ale nejlépe fungují. Vědí velmi dobře, že obyčejný strach je tou nejlepší komoditou, kterou mají. Je totiž funkční, vždycky byla a vždycky bude. Nepotřebují ani drahé prostředky. Zcela postačí, když využijí to, co jim ještě zbylo. Třeba média. Tudy se strach šíří nejlépe a nejrychleji.

Dá se očekávat, že je v jejich snaze nic nezastaví. Jsou odhodláni bránit to, co zbylo, do posledního dechu, nic jiného ani nezbývá. Určitě tedy vymyslí další triky, jak nás přesvědčit, že se máme bát. Fantazii se meze nekladou a v tomto směru mají i dost na výběr. Umí nám dokonce předmět strachu ukázat tak, aby byl nezpochybnitelný. Tohle nakonec dlouhé roky také dělají a mají mnoho možností. Vyznají se lidské psyché naprosto dokonale. Jsou v tom prostě mistři, studují toto téma opravdu dlouho a pečlivě.

Pokud tedy předhodí informaci, kterou si umíme mezi sebou předávat dál, mají dokonce i trochu volna. Zvládneme spoustu práce za ně. Vyděsíme se k smrti navzájem místo toho, abychom jim vždy jen ukázali prostředníček. Ta představa, kdy takto zareagujeme konečně všichni pokaždé, když vyvinou tuto aktivitu, je naprosto okouzlující. Znamená totiž naprostý konec všem snahám.

Naučme se tuto jednoduchou věc, triviální úkon. Namísto strachu ukažme prostředníček. Každou informaci, ve které bude podněcování k obavám, berme s velkým nadhledem. Mračna se rozplynou a pravda se vždycky ukáže. Vycházejme teď více než kdy jindy z toho, co je nyní, co nás obklopuje právě teď. To, co bude, se teprve ukáže. Zbytečně se trápit tím, že to může být zlé a špatné znamená, poškozené zdraví. Víc nezískáme. Věci se jednoduše mají řešit, až když přijdou. Jen tak je můžeme ovlivnit, jen tak jim můžeme dát tu správnou energii.

Jediné, na co bychom se měli připravit, jsou velké změny. Opět ale není důvod se jich bát. Pokud jim budeme nakloněni, půjdou snadno a také rychle. Starý systém odchází, nový přichází. Jaký bude, je na nás. Máme ale ty nejlepší možné podmínky, aby byl, co nejlepší. Pro začátek můžeme láskou, kterou začneme šířit, dost pomoci těm, kteří se za nás už nějakou dobu hodně snaží.

S láskou Naďa